Den dětí – den naruby

Děti z I. B měly možnost vyzkoušet si ve středu 1. června roli učitelky nebo učitele. Zájem byl velký – přihlásilo se 9 odvážlivců. Paní učitelka se tento den stala žákyní a pozorovala (občas byla trošičku nápomocna), jak si děti se svou novou rolí poradí. Zvládly to opravdu výborně!

Některé se opravdu výborně připravily (někdy i za pomoci rodičů) – vytvořily pracovní listy do matematiky, prvouky, vymyslely zábavné úkoly i tvoření pro své spolužáky. Jenže zjistily, že výukou práce učitele nebo učitelky nekončí. Na odpoledne zůstalo kontrolování pracovních listů a spravedlivé ohodnocení – byla to pro některé opravdu „fuška“ a zajímavá zkušenost…

Dva naši kamarádi zrovna tento den také slavili narozeniny, tak došlo i na nějakou tu sladkost. Celý den si všichni užili spoustu legrace. Už nyní jsou další zájemci o vyzkoušení si role učitele   :-)