Na naší škole vzniká M- kroužek

Matematika nemusí být pro žáky školou povinné strašákem, ale právě naopak se může pro mnohé stát oblíbeným předmětem. O tom, jak dětem ukázat zajímavost a užitečnost matematiky, vypovídají již dřívější aktivity žáků naší školy (např. spolupráce ZŠ Salmova v krajském projektu PolyGram, zaměřeném na matematiku).

Chtěli bychom proto navázat na tuto tradici a ukázat, že matematika neodmyslitelně patří k běžnému životu.

M-kroužek je určen pro všechny zájemce o rozvoj matematických schopností. Nejedná se však o formu doučování. Činnost je organizována pod záštitou IKAP JMK II – Matematická gramotnost. Rádi bychom se již od raného školního věku věnovali dětem s matematickým nadáním a zájmem o matematiku formou rozšířeného vzdělávání a v praxi ověřili cestu, „jak dělat matematiku hravě a netradičně“.

Co se týká organizace, maximální časová dotace je 6 vyučovacích hodin měsíčně. Kroužek je primárně určen nejmladším žákům naší školy (1. tř. ZŠ) a je bezplatný. Forma aktivit a provádění zábavných úkolů bude na domluvě s rodiči žáků, pro začátek není vyloučena ani distanční forma. V případě návratu žáků do škol by kroužek probíhal v pondělí od 13.30 do 15.00 hodin.

Matematická gramotnost

Přihláška do kroužku