Voděnka – literární a výtvarná soutěž

V listopadu loňského školního roku se třídy 2. A, 2. B, 3. B, 4. A a 9. B zúčastnily literární a výtvarné soutěže „Voděnka“, kterou vyhlásil Jihomoravský kraj – odbor životního prostředí.

Děti psaly a kreslily pohádky, povídky nebo krátké příběhy z různých škol. Téma bylo následující – voda, znečišťování vod, plýtvání vodou, voda a sucho, nedostatek vody, zachytávání dešťové vody, zadržení vody v krajině. Příspěvky musely mít poučný charakter. Žáky toto téma velice bavilo. Nejzdařilejších 22 prací z naší školy jsme do soutěže zaslali.

Slavnostní vyhodnocení soutěže mělo proběhnout v červnu 2020, ale vzhledem k různým opatřením se nemohlo uskutečnit. Teprve nyní byly vybrané příběhy a kresby vydány v knize „Voděnka“.

Bylo uveřejněno 5 příspěvků, které zpracovaly žákyně naší školy:

• Tereza Kuncová, 2. A (nyní 3. A) - báseň
  • Evelína Odehnalová, 2. A (nyní 3. A) - obrázek
  • Zuzana Alexová, 2. A (nyní 3. A) - báseň
  • Eliška Kolářová, 4. A (nyní 5. A) - obrázek
  • Kateřina Bártová, bývalá 9. B – povídka

Rádi bychom se s Vámi (alespoň v oskenované podobě) o tato díla podělili.  Posuďte sami, jak se jim jejich tvoření podařilo.   :-)