Stále v pohybu

Největší chybou v tomto období by bylo přestat se hýbat. Přesto, že všechny tělocvičny jsou uzavřeny, ta největší zůstala otevřená - příroda. Pojďme to využít. Každý si může vytvořit osobní rekord v počtu uběhnutých či ušlých kroků. Začněte o prázdninách a vytrvejte, než se budete moci vrátit ke svým oblíbeným cvičením. Více se dozvíte v textu "Velká prázdninová výzva".

Velká prázdninová výzva

Protože se nemůžete stýkat se svými kamarády, chodit na hřiště a do tělocvičen, zkuste se zúčastnit naší "Výzvy". Využijte svá chytrá zařízení (telefony, hodinky nebo obyčejné krokoměry) a ujděte či uběhněte za prázdniny 100 000 kroků. Výsledky průběžně sdílejte se svými kamarády. Možná při tom poznáte, že na blanenských Hořicích to vypadá podobně jako na Šumavě a že v lesích nad přehradou najdete i malá skalní města. Kolik kilometrů jste nakonec zdolali si můžete v rámci matematiky spočítat z této tabulky: