Preventivní besedy na 1.stupni

Ve středu 9.6. a ve čtvrtek 10.6.2021 proběhly v naší škole a na odloučeném pracovišti v Dolní Lhotě preventivní besedy pro žáky 3. – 5. ročníků na aktuální téma Děti, sociální sítě, online hry. Přednášející RNDr. Bc. Ludvík Hanák s dětmi poutavým způsobem prodiskutoval problematiku sociálních sítí, zároveň však poukázal na četná nebezpečí, se kterými se mohou potkat ve virtuálním světě. Společně probrali, jak se „na netu“ chránit, jak postupovat, když se dostanou do komunikace s osobou s podezřelým chováním, nebo v co může vyústit závislost na sociálních sítích.

Děti bedlivě naslouchaly příběhům ze života, které jim přednášející přiblížil, a velmi aktivně se zapojily do debat na různá související témata. Společně s panem Hanákem vyhodnotily, že je opravdu třeba stanovit v domácnosti pevná pravidla užívání internetu – co hraji, jak dlouho,...

Mnohé třídní učitelky posléze věnovaly další časový prostor záležitostem, na které bylo upozorněno, aby děti mohly sdílet svoje zkušenosti a dojmy. Bylo poznat, že je beseda zaujala, protože si pamatovaly důležité poučení z minulé besedy: “Není nebezpečný internet, ale naše chování k němu.“

Pro veliký úspěch a důležitost této problematiky plánujeme do budoucna rozšířit tyto besedy do ostatních ročníků.