Vánoční charitativní jarmark

I v letošním školním roce proběhl na naší škole již tradičně Vánoční charitativní jarmark. Výtvarné dílničky byly zahájeny v první polovině září. Děvčata 2. a 5. roč. připravila věnečky ze šišek, adventní keramické mísy a hvězdičky z přírodního materiálu. Vzhledem ke zhoršenému vývoji pandemie – přechodu na distanční výuku - nemohla vánoční dekorace dokončit. Nezbývalo nic jiného a do floristické činnosti se pustily paní učitelky Lada Přikrylová s Helenou Lusalovou. Připravené dětské polotovary dozdobily svíčkami, přírodním materiálem a jablíčky. Celkový dojem aranžmá umocnily překrásné, ručně háčkované vločky od paní Heleny Švarcové. Letošní oblíbený vánoční jarmark se nesl v duchu tradičních adventních barev červené, bílé a zlaté. K jarmarku se také připojily děti 2. B výrobou vánočního svícnu. Tvořily z přírodního materiálu a vyzkoušely si aranžerské dovednosti. Dokončené práce si následně prohlížely, porovnávaly a hodnotily. Jejich radost se znásobila tím, že svým výrobkem pomohly druhým dětem. Klukům i holkám, které se narodili s hendikepem.

Děkujeme všem nakupujícím z řad zaměstnanců školy, rodičům žáků 2. B, ale i těm, kteří se podíleli na přípravě a výrobě vánočních dekorací. Celkový výtěžek 9 000,- Kč bude předán do rukou panu Mgr. Martinu Koupému, řediteli Speciální školy v Blansku.

Lada Přikrylová, Helena Lusalová