Co mi COVID dal / vzal - český jazyk 8. A, 9. A

Distanční výuka – toto slovní spojení a jeho obsah jsme před pár měsíci neznali. Nyní zažíváme distanční výuku podruhé. Není to vůbec jednoduché, ani pro učitele, ani pro žáky, ani pro jejich rodiče. Zkrátka učení je tak trochu mučení. Společnými silami to ale jistě zvládneme :-)

Jak toto nelehké období prožívají osmáci a deváťáci? Z čeho mají obavy a strach? Co je trápí? Nad čím přemýšlejí? Je vůbec možné najít si v této době nějaká pozitiva? Jak moc koronavirus ovlivnil jejich životy? Co vše jim sebral? A je vůbec něco, co jim mohl přinést?

CO MI COVID DAL / VZAL? – to bylo téma úvahy žáků tříd 8. A a 9. A. Možná Vás texty žáků přivedou také k malému zastavení a zamyšlení se. A i když nyní prožíváme čas nelehký, možná i Vy si najdete něco pěkného, o co je Váš život nyní obohacen. Zkrátka „ že všechno zlé je k něčemu dobré“.

Vlasta Plchová

Co mi COVID dal / vzal - český jazyk 8. A, 9. A - úvahy