Malé velké pokroky němčinářů – 7. ročník

Distanční výuka je náročná, v cizím jazyce obzvlášť.

A co si představit pod distanční výukou němčiny?  Setkáváme se na on-line hodinách, kde hodně mluvíme – seznamujeme se s novou slovní zásobou a procvičujeme ji, poznáváme nová mluvnická pravidla a uplatňujeme je při tvoření vět. V hodinách pracujeme  také s interaktivní učebnicí Deutsch maximal interaktiv, ve které nám jsou k dispozici poslechová cvičení, videa a spousta cvičení k procvičení a upevnění učiva. K samostatné domácí práci jsou určeny pracovní listy, cvičení na www.umimenemecky.cz nebo na www.skolasnadledem.cz, vlastní natočená videa s výkladem učiva, s procvičováním i s hrami. I k distanční výuce patří testy, samozřejmě on-line testy, které vypracovávají žáci v EduPage.

Není to jako ve škole, je to složitější, učit se „takto na dálku“. O to více si vážím všech pokroků ve znalostech němčiny, malých i větších.

A co nového umějí žáci sedmého ročníku, kteří s němčinou v září začali?

Tak především znají spoustu sloves. Umějí je časovat v čísle jednotném i množném, vytvořit zápor i otázku. Při výuce a učení nám pomohly kartičky se slovesy a různé hry. Sedmáci už také umějí říci o sobě a o svém kamarádovi, jak se jmenují, kde bydlí, odkud pocházejí, kolik je jim let, jaké jsou jejich koníčky, co je baví a dělají rádi, co je naopak nebaví.

Sedmáky chválím a přeji VIEL SPAß MIT DEUTSCH J.

Vlasta Plchová

Barča   Jolana