MemorySpiel – NJ distančně v 7., 8., 9. ročníku

Distanční výuka je náročná, v cizím jazyce obzvlášť.

A co si představit pod distanční výukou němčiny? Setkávání na on-line hodinách, sledování natočených videí s výkladem učiva, s procvičováním i s hrami, samostatné řešení cvičení v pracovních listech, projekty, interaktivní cvičení, poslechy, také on-line testy.

Není to jako ve škole, je to složitější, učit se „takto na dálku“. O to více si vážím všech pokroků ve znalostech němčiny, malých i větších.

Základem je slovní zásoba. Teprve ze slov můžeme skládat věty. A aby se nám slovíčka lépe učila, pustili se němčináři napříč všemi ročníky do výroby tematicky zaměřených pexes. Mnozí z žáků výrobě věnovali opravdu hodně času a podařilo se jim vyrobit kartičky s nádhernými obrázky J.

Pexesa zatím děti hrají jen doma se sourozenci či rodiči. Až přijdou do školy, zalaminujeme je a budeme je využívat ve výuce.

Vlasta Plchová

Fotogalerie7AB