O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Události
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
VideoPruvodce Salmovkou
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku eduroam
Aktivní škola.
TOPlist
Děkujeme
Město Blansko
Městská knihovna Blansko
EduPage
 
Webmail
SmartClass+
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Projektový den ve 4. B – Trávicí soustava

V říjnu se někteří učitelé 1. stupně zúčastnili  on-line semináře, který se konal v rámci projektu „Eat healthy to keep healty“ vytvořeného pod hlavičkou Evropského technologického institutu. Tento projekt se zabýval možností využití nového nástroje praktické a hravé výuky přírodovědy a zdravého životního stylu. Nástrojem je sada her a výukových materiálů vyvinutých týmem odborníků z Itálie, Španělska a Dánska. Projekt v České republice zaštiťuje MUDr. Eliška Selinger z Prahy.

Na základě tohoto semináře naše škola obdržela sady her pro děti z 1. stupně. Hry se týkaly fungování našeho těla - trávicí soustavy. Ve 4. B si děti hry vyzkoušely a zpestřily si výuku před blížícími se vánočními svátky.

Předtím, než jsme začali hrát, tak skupinka „nadšenců“ o přestávkách zjišťovala, jak se hra hraje. Poté, co děti vše vypátraly, tak se dobrovolníci stali vedoucími skupinek a vytvořili s dalšími dětmi tým o čtyřech hráčích. Seznámili jsme se  s  videonávodem, instrukcemi  a mohli začít. Zjistili jsme, jak funguje trávicí soustava. Co se děje v ústech a jícnu, žaludku, tenkém i tlustém střevě. Během hry jsme sbírali tokeny s různými enzymy, vraceli, proměňovali. Došli jsme i do místa, kde jsme zjišťovali vhodnost potravy pro naše tělo. Pak jsme diskutovali a povídali si o tom, co jsme se všechno z hry dozvěděli. Připomněli jsme si, že i to nejlepší cukroví se musí o Vánocích ujídat s rozumem…

Hra se dětem moc líbila, získali jsme spoustu nových informací. Jednu hru jsme si ponechali ve třídě na možnost využití o přestávkách. Už teď se těšíme na další aktivity, které jsou pro nás s tímto projektem k dispozici.

Fotogalerie