Setkání s karikaturistou ve IV. B

Ve středu 23. 6. 2021 do naší třídy zavítal karikaturista Lubomír Vaněk. Protože pomalu nastal čas se loučit se 4. třídou, tak paní učitelka domluvila tuto návštěvu, aby nás na památku všechny nakreslil. S napětím jsme pozorovali, jak kreslí naše spolužáky – jeden jeho výtvor byl hotov tak za 1 minutu, což bylo neuvěřitelné. Všimli jsme si, že nejprve začal od nosu, očí a pak postupoval tvarem obličeje, vlasy byly dotvořeny až nakonec. Také jsme pozorovali, jak měnil hrot fixu (otáčel mezi prsty), aby nebyly všechny jeho linky stejné J. Když nás všechny namaloval, tak jsme se museli všichni zvěčnit fotografií – byla to legrace.

Další hodinu jsme měli besedu, při které jsme kladli otázky a zjišťovali, co nás zajímá. Jak žije, jaké má záliby, jaké má světové rekordy. Dozvěděli jsme se, že minulý týden v Pelhřimově udělal rekord karikatur na plastové kelímky, do kterých se pak rozlívala whiskey a lidé si je odnesli na památku domů. Nejvíce nás však zajímal jeho rekord v malování pod vodou a to, jak to vůbec probíhalo.
Filípek si donesl knihu Pověstí, kterou ilustroval, Zuzanka si donesla památníček a chtěla podpis, pak se strhla lavina dalšího podpisování s věnováním, kdy paní učitelka vylovila kartičky „ze svých zásob“.

Poslední hodinu si pro nás připravil soutěž – namalovat paní učitelku. Někteří z nás se pustili do práce s chutí, protože to byla výzva! Někteří se však zděsili zadaného úkolu… Každý pracoval, jak uměl. Vyhodnocení  neměl pan Vaněk vůbec lehké, protože konkurence krásných obrázků byla opravdu veliká. Výherkyní se nakonec stala Kristinka Dvořáková, která obdržela jím ilustrovanou dětskou knížku, s věnováním a podpisem   :-)

Někteří si obrázek hned odpoledne zarámovali a dali nad postel, někteří umístili na poličku, jiní zase uschovali... Byl to prima den.