Žáci si vyzkouší 3D tisk

V letošním školním roce se naše škola zapojila do mezinárodního česko-rakouského projektu nesoucího název DigiMe.

Tento projekt jsme využili k nákupu 3D tiskáren – získali jsme pět kusů 3D tiskáren Original Průša MINI a jeden kus 3D tiskárny Original Průša i3 MK3S. Realizace tohoto projektu nám umožňuje nabídnout žákům atraktivnější vzdělávání v technické a digitální oblasti.

Největším přínosem by mělo být výrazné zvýšení kvality polytechnického vzdělávání žáků.  Konkrétní využití 3D tiskáren je prvotně plánováno pro tvorbu učebních pomůcek. Zde si žáci ve vzájemné spolupráci budou vytvářet širokou škálu pomůcek – například modely atomů prvku, modely chemických sloučenin, možné chemické laboratorní nádobí, vykrajovátka na vánoční cukroví, modely těles do matematiky, modely historických objektů, historické reliéfy sídel, modely živočišné a rostlinné buňky, logo školy ve formě klíčenky, popisky určené k různým účelům atd... Po naplnění zadání projektu předpokládáme, že využijeme aktivity žáků k tomu, aby se 3D tiskárny využily i v dalších oblastech.

3D tiskárna je na základě svého multifunkčního využití vhodným pomocným nástrojem ke zkvalitnění, zatraktivnění a rozšíření nabídky vzdělávacích aktivit na naší škole.

Mgr. Jolana Průchová