Jaké to bylo, když jste se vrátili do školy?

Na tuto otázku odpovídaly děti ze 3.A. V dalším prezenčním týdnu jsme nezapomněli ani na maminky a jejich svátek. Ve škole si to prostě užíváme.

EVELÍNKA
Návrat do školy se mi líbil. Sice musíme nosit roušky, které mi už lezou   na nervy, ale zato se vidím s kamarády, což je ze všeho nejlepší. V pondělí jsme se první hodinu testovali, hodně jsem se bála, že to bude bolet, ale nakonec to lechtalo, nikdo nebyl pozitivní, což bylo dobrý. Druhou hodinu jsme odevzdávali sešity, pracovní listy a učebnice, což byla trošku nuda. Třetí, čtvrtou, pátou hodinu jsme se učili. Ve škole se mi líbí.

VOJTA
Bylo to úžasné! Konečně jsem všechny viděl. Nejen kamarády,ale i učitele, naživo, ne přes nějakej hloupej monitor! Málem jsme se s mým kamarádem Patrikem objali radostí! Jediné, na co jsem se netěšil , bylo testování. Sice to dobře dopadlo, nikdo nebyl pozitivní, ale bylo to nepříjemné. A pak to bylo tóčo... odevzdávali jsme sešity, dělali opravy a nedodělané věci. Nejhorší však byly roušky!Tady to táhlo, tady zas štípalo....Jinak vše bylo super.

SEBÍK
Bylo to super, ale jak jsme se vrátili do školy trochu jsem se bál testování. Ale když už bylo po testu, začalo mě to bavit, tak proč jsem si říkal, že se toho bojím...no, už asi vím proč, protože jsem to nikdy nevyzkoušel. No a teď si připadám, že ani není covid. Protože ty testy mi připadají úplně jednoduché. Chodíme týden do školy a týden jsme doma. Takže jsem rád, že teď chodíme do školy.

TEREZKA
Návrat do školy je super, určitě lepší než online výuka. Testování jsem se na začátku strašně bála, ale zjistila jsem , že to nic není, jenom to trošku zašimralo, dokonce mě to začalo bavit. Z roušky mě někdy bolí hlava, ale nestává se to často. Do školy jsem se moc těšila. Už umíme všechna vyjmenovaná slova. Doplňování i, y mě moc baví. A taky se tu každý den vidím s kamarády a to je super.

MATYÁŠ
Bylo to super, když jsem se potkal s kamarády. A potom bylo testování, trochu jsem se toho bál. Ale už mě to docela baví, když čekáš, jestli jsi pozitivní nebo negativní. A potom jsme se učili a povídali si o online hodině. A v družině je to taky super.

ROBIN
Je to nové a jiné a byl jsem dost nervní, když jsem se po tak dlouhé době dostal do školy. Trošku jsem se trápil testováním, když nám paní učitelka ukázala, jak se máme testovat, tak jsem se přestal bát. Výsledek testu jsem měl negativní s celou třídou. První dva dny jsme odevzdávali všechno možné, paní učitelka nám dala pár testů, co jsme se naučili na online výuce.  Musíme nosit roušky, z kterých mě dost často bolí hlava. Jsem strašně rád, že se zase můžu setkat se svými kamarády. O přestávkách si hrajeme s legem nebo s míčem. V hodině si někdy zahrajeme nějaké hry a pak se učíme.

ZUZKA
Hodně jsem se do školy těšila, ale trošku jsem se bála testování. Potom jsem zjistila, že to testování je legrace, a že jsem se vůbec nemusela bát. Potom jsem si šla povídat s kamarádkou a dozvěděla jsem se hodně věcí.  V pondělí jsme neměli domácí úkoly a bylo to super. Škola je lepší než distanční výuka, protože ve škole toho víc stihneme. Škola je SUPER!

LADA
Když jsme se vrátili do školy, byla jsem trošku nervózní, ale šlo to. První hodinu jsme se testovali, pak jsme odevzdávali obrázky, papíry, sešity. V úterý jsme se už učili. Domácí úkoly jsme měli až ve středu. Byla jsem ráda, že konečně vidím paní učitelku a kamarádky naživo a né přes počítač. Ve škole jsme vyráběli vodníky a planety.

EMA
Přišla jsem do třídy a hned jsem šla za kamarádkou Ladou. První hodinu jsme odevzdávali sešity a druhou hodinu si povídali. A hráli jsme si s legem. A malovali vodníky. Šli jsme i na přehradu. Ukazovali jsme si projekty Vesmír. A potom nás paní učitelka fotila.

ŠIMON K.
První den ve škole jsem se trošku bál. Hlavně toho testování. Když jsem se testoval, trošku to lechtalo v nose. Je paráda, že jsem se zase mohl vidět s kamarády. Je dobrý, že jsem taky mohl vidět paní učitelku. Škoda, že chodíme rotačně, protože kdybychom rotačně nechodili, možná bychom se toho víc naučili. Také jsme šli na přehradu. A najednou začalo pršet, tak jsme se museli schovat pod střechu restaurace.

DENIS
Je to paráda s klukama. První den jsme se testovali a neměli moc úloh. Druhý den jsme se už učili. Ve středu jsme šli ven. Příští týden byla online a to už nebyla taková zábava. Pak už bylo zase pondělí a zase jsme se testovali.

ŠARLOTA
Přijde mi, že když jsem se vrátila do školy, že je třída nějaká větší. A teď, když jsem ve škole, tak se aspoň můžu vidět s kamarády. Doma se ale nemusím dusit v roušce.  Ve škole jsme se šli testovat a naštěstí všichni měli jednu čárku. Ve škole je to prostě lepší.

ELIŠKA
Bylo to super. Když jsem zase nastoupila do autobusu, tak jsem se cítila uvolněně. Když jsem vystoupila, tak jsem šla hned do školy. Byla jsem nervózní, bála jsem se testování, že to nezvládnu.  A tak jsem sebrala odvahu a vešla jsem do třídy a pozdravila paní učitelku a ona mě. A pak jsme se začali testovat. A já se testovala taky. Otravuje mě nošení roušek. Potom jsme se učili a říkali jsme si, jak jsme se měli. Všichni jsme byli negativní. A bylo to super.

KLÁRKA
Když jsem se vrátila do školy, tak jsem byla nervózní. Moc se mně líbilo testování a měla jsem jednu čárku. V úterý to bylo skvělé, vodník se mi povedl a ještě se mi povedl sešit M1, protože jsem tam měla samé jedničky a jednu dvojku. Ještě mně třída připadá moc velká, moc se mi líbí výzdoba. V roušce se mi dýchá špatně. Jo a málem bych zapomněla, že to, co si strkáme do nosu, tak tomu říkám tyčinka moc to lechtá , ale vydržím to. Ještě se do třídy chystám vzít housle. Až budu umět hezky hrát. Zatím umím hrát Černé oči, asi to tady zahraju. A ještě jsem ráda, že jsem tenhle příběh napsala.