Drumbeny

Druháky a třeťáky čekalo v pátek překvapení. Pro zpestření konce školní roku jim paní učitelky zajistily výukový program - hra na drumbeny. Přijela paní lektorka Eva Sádlíková. O tom , co se odehrávalo dál psaly děti ze 3.A. Děti ze 2.B přidaly obrázkovou podobu.

TEREZKA
Dneska jsme si hráli s drumbeny. A co jsou to drumbeny? Takové zvláštní bubny, které jsou vyrobeny ze dřeva a papíru, jsou v různých barvách, což je super. Já jsem měla žlutý, moc se mi líbil. Byli jsme na školním hřišti, nanosili jsme si tam lavečky do kruhu a čekali jsme na paní.
Mezitím jsme hráli slovní fotbal. Jakmile paní přijela, začal program . Bubnovali jsme do rytmu, dělali vlnu, zpívali a bubnovali. Jsem ráda , že jsme mohli mít ve škole takovou akci. Hrozně mě to bavilo. Bylo to super.

LADA
Drumbeny jsou skvělá věc. Hráli jsme různé hry, třeba jsme měli vybubnovat svoje jméno. Moc se mi líbily.

SAMUEL
Byli jsme na školním hřišti, kam přijela paní Eva s drumbeny. Hráli jsme na majáky. Postavili jsme jednobarevné a vícebarevné. Bubnovali jsme písničku Beskyde, Beskyde a Tři citrónky. Paní Eva zvedala vlajky podle barev, které bubny měly hrát. A stavěli jsme z bubnů ostrovy.

TOMÁŠ Š.
Velmi mě to bavilo, hlavně když jsem měl velký drumben. Hodně se mi líbily hry, co jsme hráli.

ZUZKA
Se třídou jsme šli na školní hřiště a čekali jsme, až přijede paní učitelka Eva Sádlíková. Ukázala nám bubny, které se jmenují drumbeny. Hráli jsme na ně písničky, stavěli majáky. Drumbeny mají tři velikosti - velkou, střední a malou. Hra na drumbeny byla super.

ROBIN
V pátek 18.června jsem přišel do školy, vybalil jsem si, a jakmile zazvonilo, celá třída se seřadila ke dveřím a šli jsme na školní hřiště. Kluci nachystali lavičky a do deseti minut přijela paní s bubny jménem drumbeny. Nejdřívě jsme si procvičili prsty a dlaně a pak jsme začali bubnovat různé rytmy.Hodně mě to bavilo, doufám, že ještě někdy přijede paní s drumbeny.

EVELÍNKA
Byl pátek. První hodinu jsme šli na školní hřiště. Chystali jsme lavičky, byla to zábava. Pak přijela paní Eva Sádlíková. Donesla drumbeny. Žlutý, zelený, červený, modrý. Byly tři velkosti - velký , střední a malý. Já jsem měla velký žlutý drumben. Učili jsme se bubnovat potichu, středně a nahlas. Stavěli majáky a ostrovy. Zpívali jsme a do toho bubnovali písničky. Drumbeny se mi moc líbily.