O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Události
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
VideoPruvodce Salmovkou
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku eduroam
Aktivní škola.
TOPlist
Děkujeme
Město Blansko
Městská knihovna Blansko
EduPage
 
Webmail
SmartClass+
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Nejen o mandalách…

Mandaly jsou všude kolem nás. Mandala je nadkulturním symbolem jednoty a rovnováhy, nabízí prostor k sebepoznání. Mandala znamená kruh, ale i střed. Jedná se zpravidla o kruhový obrazec s pravidelně uspořádanými tvary, přičemž obsahuje symboly, čísla, tvary, barvy. Vše dohromady utváří harmonický celek, nesoucí určitou energii.

V 1. B je mnoho párů šikovných ručiček. Dokazuje to mimo jiné i spousta krásných prací, které vznikají v hodinách pracovních činností a výtvarné výchovy. Nedávno jsme se navíc všichni společně zúčastnili výtvarného projektu, jehož účelem je ověřit tvrzení „KDYŽ DVA DĚLAJÍ TOTÉŽ, NENÍ TO TOTÉŽ“. Zaujetí bylo obrovské a atmosféra, jíž se nesly jen tiché tóny relaxační hudby, by se dala krájet. Aby toho nebylo málo, činnost nás inspirovala k vytváření mandal z přírodnin, z barevných podzimních listů, stonků a trav. Hlavní slovo v této chvíli měla nálada a nápaditost každé přítomné jedinečné dětské osobnosti. Velké díky patří paní organizátorce a zároveň mamince jedné naší žákyně (Mandaly v nás), která nás ke svému projektu pro blanenskou veřejnost přizvala. My jsme si zase přizvali svoje kamarády z 9. třídy, kteří jsou s našimi prvňáčky v úzkém přátelském kontaktu a drží nad nimi pomyslnou „ochrannou ruku“. Spolupráce a aktivita ze strany rodičů nás velmi těší a jsme za ni rádi. Obdiv patří zase všem dětem, které zajímavé i hravé činnosti baví, a velmi dobře se aklimatizovaly na vše nové, co jim do života vnesla základní škola. První třída totiž není žádná „kašička“…

Kromě vytváření všeho druhu se také hýbeme, seznamujeme s písmenky a čísly. Šikovné dětské ručičky snad již brzy napíší první slova do písanek.

1. B a Irena Čepová

Fotogalerie