O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Události
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
VideoPruvodce Salmovkou
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku eduroam
Aktivní škola.
TOPlist
Děkujeme
Město Blansko
Městská knihovna Blansko
EduPage
 
Webmail
SmartClass+
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Prázdninové Vzdělávací dny

Základní škola na ulici Salmova v Blansku otevřela své brány dětem i v období prázdnin. Ve spolupráci s Asociací školních sportovních klubů ČR se škola zapojila do projektu Vzdělávací dny. Tento projekt je zaměřený na podporu naučně-populárního vzdělávání žáků všech stupňů škol. Aktivita vznikla s podporou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy za účelem zmírnění dopadů na vzdělávání dětí v souvislosti s uzavřením škol z důvodu pandemie koronaviru. Jejím cílem je podpořit nástup žáků do nového školního roku a usnadnit blížící se zahájení výuky.

Skupina patnácti dětí ze čtvrtého a pátého ročníku tak ve dnech 10. až 13. srpna měla možnost zažít školní výuku netradiční badatelskou formou. Pro děti byl připraven skutečně pestrý program, který v sobě spojoval poznávací i pohybové aktivity s využitím školních znalostí a mezipředmětových vztahů.

Mladí badatelé navštívili zábavní vědecký park Vida! v Brně, lanové centrum Velká Dohoda, hrad Holštejn, zkoumali přírodní útvary Moravského krasu, prováděli chemické pokusy v nově vybudované moderní školní laboratoři, pozorovali rostliny a živočichy v okolní přírodě…Zkrátka prožili čtyři dny nabité množstvím zážitků, pohybu a nových poznatků. Z prostředků projektu byly dětem hrazeny veškeré náklady včetně dopravy, vstupného a stravování.

Projekt Vzdělávací dny byl dalším úspěšným pokračováním dlouhodobé spolupráce mezi Základní školou Blansko, Salmova 17 a Asociací školních sportovních klubů ČR. V nastávajícím školním roce bude tato spolupráce pokračovat například projektem „Sportuj ve škole“, který je určen dětem z 1. stupně ZŠ a který se těší velkému zájmu nejmladších sportovců. Díky tomuto projektu mají děti možnost věnovat se atraktivním pohybovým aktivitám pod vedením odborných lektorů z řad pedagogů školy.

Projekt Vzdělávací dny byl úspěšný. Přejeme všem žákům, aby stejně úspěšný byl i celý nový školní rok!

Mgr. Josef Škvařil

Fotogalerie