Školní družina na bruslích

V říjnu jsme začali s dětmi pravidelně trénovat bruslení na zimním stadionu. Od té doby už ale udělali všichni malí bruslaři veliký pokrok. Představte si, že někteří si už skoro ani nepamatují, že bruslit neuměli! A jak začínali: totiž, že se nejdříve přidržovali mantinelu, zkoušeli na bruslích chůzi a rovnováhu, až se dokázali pustit a rozjet sami po ledové ploše. Nejdříve se samozřejmě trošku báli, ale postupně se začali odrážet čím dál jistějším způsobem. A i když to někomu tak rychle nešlo, nemusel se bát. Od toho jsme tam byly my vychovatelky, abychom všem nejistým jezdcům s učením pomáhaly.

Děti, které už základy bruslení z dřívějška ovládaly, si během této zimy rozhodně vylepšily svůj styl. Tak především se naučily zabrzdit na místě, někteří zkoušeli na bruslích i couvat a ti nejzkušenější dokonce začali přešlapovat do stran!

Mnozí rodiče či prarodiče pravidelně fandili na střídačce nebo si dokonce sami nazuli brusle a odvážně vyjeli na bílý led, nezřídka po dost dlouhé době. Pomáhali nám s uvazováním dětských bruslí. Někteří vozili všem dětem batohy se sportovní výbavou ze školy na zimní stadion a zpátky, a to dokonce opakovaně. Chtěli bychom jim touto cestou za jejich obětavou pomoc velmi poděkovat. Bez nich bychom to měli mnohem těžší.

V naší fotogalerii se můžete podívat, jak si v závěrečných trénincích hlavně užíváme volné jízdy a z legrace soutěžíme třeba o to, komu se podaří nespadnout nebo předvede nejelegantnější či nejoriginálnější styl.

Na konci března už brusle odložíme zase na příští rok a vytáhneme cyklistické helmy. Čeká nás totiž další pravidelné sportování, tentokrát na kolech na dopravním hřišti v blízkosti naší školy. U nás v družině se prostě nezastavíme. Pohyb na čerstvém vzduchu tu máme všichni rádi.