Fotbalový turnaj v družině

V červnu se v družině uskutečnil na školním hřišti fotbalový turnaj, a to hned dvakrát. Pro velký zájem jsme se ho totiž rozhodli po dvou týdnech zopakovat. Hlavní rozhodčí nemohl být nikdo jiný než naše vedoucí vychovatelka a musíme uznat, že opravdu zdárně dokázala zajistit fair play průběh hry.

Některé děti, které jsou zvyklé hrát fotbal třeba každý den, s nadšením bojovaly o výhru jako lvi. Předváděly krásné přihrávky a dokázaly udržet míč i ve velké momentální přesile soupeřů. Jiné děti hrály kopanou poprvé v životě. I když byl právě pro ně zápas obzvláště vysilující, měly ze sebe velkou radost a my s nimi. Dokázaly to! Většinou se zúčastnili sportovního klání kluci, ale přidalo se docela dost holek. Můžeme říct, že všechny do jedné hrály úžasně a prokázaly obrovskou fyzickou zdatnost.

V neposlední řadě se na úspěšném průběhu hry podílela i vytrvalá základna fandů, která dodala celé akci nezapomenutelnou atmosféru. Bez diváků by to totiž nebyl ten pravý fotbalový zápas! A nemyslete si, i takové fandění dá zabrat. Musíte sledovat pozorně hru a u toho pořád povzbuzovat, tleskat a vymýšlet nové a nové pokřiky, které je ještě třeba sladit dohromady s ostatními kamarády. To taky není vůbec jednoduché!

Odměnou byly všem účastníkům v prvním sportovním zápolení diplomy. Ve druhém zase zasloužené sladké odměny, ale hlavně radost z aktivně stráveného sportovního odpoledne. Fotbal nás v družině zkrátka moc baví.