O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Události
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
VideoPruvodce Salmovkou
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
TOPlist
 
eduroam
 
SmartClass+
 
 
 
Webmail
 
EduPage
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Den Země a další události v družině

Mysleli jste si, že naši družinu navštěvují pouze školáci? Tak to  teď budete překvapeni! Mnozí ovšem Oříška dobře znáte. Náš syrský křeček je sice nejmenším členem týmu, o to větší radost ale kolem sebe rozdává. Děti si i díky němu budují svůj přátelský vztah k přírodě.
Easter Egg Hunt
 

A právě na přírodu jsme se v družině zaměřili po celý duben. Chodby a třídy nám doslova rozkvetly výtvarnými pracemi. Někteří zkoumali lupou brouky, jiní třeba zkoušeli naklíčit cizrnu. Debatovali jsme o ochraně krajiny kolem nás a zazpívali si jarní písničky.

K jaru patří Velikonoce, o kterých jsme si spolu povídali, trénovali říkanky na „mrskut“ a zdobili velikonoční vajíčka.

Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie
 
Někteří jsme si zahráli bowling, relaxovali se v solné jeskyni, navštívili školní knihovnu nebo třeba stavěli domečky v lese. Po zimní pauze jsme opět začali pravidelně jezdit na kolech na dopravním hřišti, a trénovali tak hravou formou dopravní pravidla. Hráli jsme si i na dětských hřištích v okolí školy, naštěstí jich tu máme hned několik na výběr!
Fotogalerie Fotogalerie Fotogalerie
 
Společnou akcí všech oddělení byla stezka s ekologickými úkoly u příležitosti Dne Země. Děti se po skupinách vydaly luštit rébusy a lámat si hlavu nad otázkami u několika stanovišť umístěných mezi stromy. Tak schválně, věděli byste, jestli je kuna lesní masožravec? Nebo jak dlouho se rozkládá pohozená PET lahev v lese? Holky a kluci už na to přišli.

Na závěr byli všichni odměněni účastnickým diplomem a zmenšeninou Zeměkoule ve formě medaile, kterou si radostně pověsili na krk.  V naši družině totiž máme přírodu všichni rádi!

Fotogalerie