O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Aktuality
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
Salmovka
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
Aktivní škola.
TOPlist
 
Město Blansko
 
Městská knihovna Blansko
EduPage
 
Webmail
 
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Vítání svatého Martina

Svatý Martin letos přijel do Blanska na bílém koni a v doprovodu početné družiny v neděli 10. listopadu. K oslavám svátku tohoto patrona blanenského kostela již řadu let neodmyslitelně patří historický průvod městem.

Podoba slavnostního průvodu byla letos poněkud odlišná od loňských ročníků, neboť se do něj nově zapojili také žáci blanenských škol oděni do historických kostýmů.

Družinu čtyřiceti žáků ZŠ Salmova v zářících žlutočerných kostýmech nebylo možné přehlédnout. Navíc jsme v čele hrdě nesli jméno naší školy s vlajkou.

Pro všechny zúčastněné byl průvod městem silným zážitkem. Ulice lemované nekonečným špalírem lidí, spousta přihlížejících v každém okně, úsměvy a pozdravy – to vše vytvořilo jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru, která se zapsala do srdcí všech účastníků

Po příchodu do zámeckého parku pak všechny přítomné pozdravil nejen starosta města, ale dokonce i sám svatý Martin! Poté již následoval bohatý program spojený s oslavou tohoto stále populárnějšího svátku. Všichni už se těšíme na další ročník a zároveň také přemýšlíme nad novými nápady tak, abychom naši školu reprezentovali co nejlépe.

 

Fotogalerie