O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Aktuality
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
Salmovka
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
Aktivní škola.
TOPlist
 
Město Blansko
 
Městská knihovna Blansko
EduPage
 
Webmail
 
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Salmovka zpívá pro radost!

 

„Zpíváme si pro radost“ je název přehlídky školních pěveckých sborů, jejíž 24. ročník se uskutečnil 8. listopadu v Olešnici na Moravě. Po několikaleté přestávce měly v programu přehlídky své zastoupení také blanenské základní školy, a to v podobě žákovského pěveckého sboru ze Základní a Mateřské školy Blansko, Salmova 17.

Pěvecký sbor ze „Salmovky“ se poprvé veřejnosti představil letos v květnu u příležitosti Noci kostelů. Od letošního září ovšem došlo k výrazné obměně jeho členů, neboť velkou část původního složení tvořili žáci 9. ročníku, kteří již školu opustili. Na jejich místa v novém školním roce nastoupili noví začínající zpěváci, pro které byla olešnická přehlídka prvním veřejným vystoupením.

Ačkoliv byla mezi vystupujícími zpočátku cítit tréma, své přibližně čtvrthodinové vystoupení zvládli se ctí a v konkurenci dalších šesti sborů se rozhodně neztratili. Počáteční napětí tak brzy vystřídala radost z povedeného vystoupení spojená nejen s novými nápady, ale i inspirací do další práce. O tom, že společné zpívání opravdu radost přináší, nejlépe svědčil zpěv, který se zcela spontánně nesl autobusem po většinu zpáteční cesty do Blanska.

Blanenská veřejnost bude moci mladé zpěváky ze ZŠ Salmova slyšet již zanedlouho, a to u příležitosti adventních koncertů 6. prosince v dřevěném kostelíku a 13. prosince v Městském klubu důchodců Blansko. Přijďte si poslechnout či společně zazpívat - třeba jen tak pro radost…

Mgr. Josef Škvařil

Fotogalerie