Olympiáda v českém jazyce

Stalo se již jakýmsi pravidlem, že každoročně na konci listopadu probíhá v naší škole školní kolo olympiády v ČESKÉM JAZYCE. Letos své síly poměřilo 20 žáků z 8. A, 9. A a 9. B.

Na studenty čekalo několik jazykových úkolů a úkol slohový.

V jazykové části si nejlépe vedl Kryštof Ševčík z 9. B. V závěsu za ním skončili Tomáš Lusala, Daniel Kašpárek (oba z 9. B) a Šimon Prokop (9. A).

Ve slohové části psali žáci texty na téma „Tomu říkám překvapení“. Za slohový úkol získal nejvíce bodů Tomáš Lusala, jen o bod méně se umístily tři dívky, Amálie Müllerová (8. A), Barbora Doleželová (9. B) a Nela Ševčíková (9. A).

Do okresního kola, které se bude konat na naší škole v závěru ledna, postupuje Tomáš Lusala. Blahopřejeme!

Poděkování si zaslouží všichni účastníci :-). Děkujeme též bývalé paní učitelce Marii Šauerové, která coby zkušená kantorka a předsedkyně komise olympiády v ČJ pomohla s hodnocením slohových úkolů.

Vlasta Plchová