Úspěch našich žáků v okresním kole soutěže v anglickém jazyce

Také v letošním školním roce jsme navázali na úspěchy z let minulých. Naši školu v okresním kole reprezentovali Matyáš Petr Janoušek ze 7.A a Kryštof Ševčík z 9.B. Oba naši soutěžící dosáhli v silné konkurenci skvělých výsledků a oběma jen o vlásek unikla o stupínek vyšší pozice ve výsledkové listině.

Matyáš získal druhý nejvyšší počet bodů v poslechové části a také ústní kolo, které letos poprvé probíhalo bez výběru témat jen na bázi rozhovoru, zvládl velmi dobře. V celkovém pořadí skončil na stupni vítězů, a to na 3. místě.

Také Kryštof si musel nejprve poradit s nelehkým poslechem. V ústní části ho čekaly záludné otázky z úst zkoušející komise. Kromě běžných konverzačních témat, se musel vyjadřovat i k velmi aktuálnímu tématu - Brexitu, což rozhodně nebylo snadné. Umístění na 4. místě je tak skvělým výsledkem, přičemž od umístění na 3. příčce ho dělilo jen 0,3 bodu.

Oběma soutěžícím gratuluji a přeji, aby ve studiu nejen anglického jazyka dosahovali i nadále výborných výsledků.

Michaela Smejkalová