O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Aktuality
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
Salmovka
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
Aktivní škola.
TOPlist
 
Město Blansko
 
Městská knihovna Blansko
EduPage
 
Webmail
 
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Gepardi na Salmovce zlátnou

Již šestým rokem mají žáci prvního ročníku na ZŠ Salmova možnost sportovat v rámci projektu Gepardi. Jde o všestranný sportovní program zaměřený na atletiku, gymnastiku a míčové hry. Děti tak získají hned se vstupem do školy vztah k pohybu a pravidelné sportování přináší výsledky.

V červnu ZŠ Salmova zvítězila ve Sportovních hrách žáků 1. stupně blanenských škol. „Salmovákům“ se dařilo také v prvních podzimních soutěžích. Zlaté medaile za 1. místo si přivezli mladší žáci z okresního finále přespolního běhu a čerstvým titulem Mistra republiky v baseballu žáků do devíti let se může pyšnit hned šest žáků školy.

Vzájemná spolupráce s blanenským baseballovým klubem Olympia dává dětem možnost navázat na všestranné sportovní základy získané v Gepardech.

„O kroužek Gepardi je každoročně obrovský zájem,“ říká ředitel školy Mgr. Josef Škvařil. „Ještě loni jsme museli některé zájemce odmítat. Letos se nám i díky finanční podpoře Asociace školních sportovních klubů ČR podařilo otevřít kroužek pro dvě skupiny žáků. Celkem tak pravidelně ve škole aktivně sportuje 35 prvňáčků...“

Projekt Gepardi tak i v budoucnu bude přinášet více pohybu a radosti malým sportovcům.

 

Jaroslav Krejčíř 

Fotogalerie