O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Události
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
VideoPruvodce Salmovkou
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku eduroam
Aktivní škola.
TOPlist
 
Město Blansko
 
Městská knihovna Blansko
EduPage
 
Webmail
SmartClass+
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Slavnostní zakončení školní docházky třídy 9. A

Vážený pane řediteli, vážení učitelé, drazí rodiče, milí spolužáci a kamarádi!

Stojím tu se smíšenými pocity, každá sekunda, minuta, den, rok mého školního života směřoval právě k této slavnostní chvíli, k vydání našeho posledního vysvědčení na Salmovce a rozloučení…

Dovolte mi proletět se vzpomínkami… Odletem roku 2011 to všechno začalo, 1. třída, žádná školka, žádné po O, ale opravdová škola s učením, úkoly, testy, ale hlavně s novými kamarády. V Dolní Lhotě se nás ujala paní učitelka Dana Wutková, naši budoucí spolužáci byli rozděleni do dvou tříd - 1. A pod vedením paní učitelky Renaty Němcové a 1. B pod vedením paní učitelky Ireny Szabové. Období plné nejen čtení, psaní, počítání, ale i her. Naší nejoblíbenější hrou byla schovka, hlavně do skříněk.

Pamatujete si, kdy jsme se poprvé setkali? Bylo to ve čtvrté třídě na škole v přírodě. To jste byli spojeni s béčkem a starala se o vás milá a laskavá paní učitelka Irena Szabová. Společně jsme chodili na vycházky, hráli hry a trochu, trošinku jsme se skamarádili.

Hry, překážkovou dráhu, skluzavku, plavání střídalo stále těžší učení a hlavně úplně nová třída - na Salmovce. Byl to pro mě a Dolnolhotské velký den. 5. třída, mnoho věcí bylo nových, třídy A a B, mnoho učitelů, mnoho žáků, velká škola, co má dvě tělocvičny, cvičnou kuchyňku, hudebnu, výtvarnou učebnu, učebnu přírodopisu, fyziky, chemie, obří jídelnu… Kdo se tady měl vyznat? Ale zvykli jsme si, teď v devítce už tak velká ta škola není, i když máma někdy tvrdí opak.

Celou pátou třídou nás provedla úžasná, hodná, obětavá a laskavá paní učitelka Lada Přikrylová. A co nás všechno naučila! Pomůcku Vaška, Vaškovi si budeme pamatovat navždy. V páté třídě jsme také byli na výměnném pobytu v Praze, některé strašidelné příběhy, které jsme si vyprávěli, si stále pamatuji.

Od šesté třídy nás opatruje a chrání paní učitelka Renata Vahalová, naše třídní - Renča, šikovná, hodná, milá, veselá a vtipná matikářka a tělocvikářka. Starala se o nás opravdu dokonale!
Druhý stupeň byla velká změna, noví učitelé, nové předměty, nové zážitky a školní akce. K nejlepším patřil určitě lyžák, přesněji lyžařský kurz v Beskydech na Soláni. Legrace tam byl kopec a zážitků celá hora.

V 8. třídě nás čekalo tradiční eko pobyt Krásensko, zajímavé hry i úkoly, legrace i hádky, ale nejvíce nám, myslím, utkvěla v paměti diskotéka, do níž se zapojily i paní učitelky Renča a Míša. Bylo poznat, kdo je tělocvikářka. Paní učitelka Renča si to s námi tolik užila, až měla měsíc zablokovaný krk.

Devátá třída, tento rok měl být „TEN“ rok, kdy jsme se měli připravovat na přijímací zkoušky, radovat se a oslavovat, loučit se a vzpomínat...,mít čas všechno společně prožít. Ale přišel koronavirus a nejhorší „jako“ prázdniny v životě. Do školních lavic jsme se vrátili po dvou měsících, abychom se intenzivně připravili na přijímací zkoušky.

Teď máme konečně po přijímačkách. Doletěli jsme do cíle. Konečně můžeme slavit. Vše k tomuto okamžiku směřovalo, stojíme na okraji všeho, co nám je milé a nemilé, známé a za okrajem se rozprostírá nepoznaná a drsná nicota neznáma. Až mrazí, jak rychle to uteklo, letělo. Zřejmě nezbývá, než zatnout zuby, pořádně se nadechnout a … skočit a letět!

Všem, kteří nám v našem letu školou fandili, kteří nám pomáhali, děkujeme. Děkujeme rodičům za trpělivost, podporu a laskavou náruč. Děkujeme učitelům za typické matematické testové příklady, fyzikální pokusy naživo, nejdelší patnáctistovku, bohatou českou, anglickou, německou i ruskou slovní zásobu, za popsané sešity chemickými vzorečky, schopnost orientovat se v mapě, za schopnost rozeznat od sebe živec, křemen a slídu, za znalost data vzniku naší republiky…

Děkujeme paním asistentkám za ochotu vždy komukoli pomoci.

Děkujeme paním kuchařkám, že nám tak dobře vařily, že nám chutnalo, paním uklízečkám, školníkovi, že jsme měli vždy čisto. Děkujeme panu řediteli, že naši školu tak skvěle řídí.

Julčo, Kačko, Natko, Eliško, Ájo, Gabčo, Sašo, Tome, Šimone, Michale, Marku, Honzíku, Davide, Honzo Ř. a Honzo K., děkuji vám, že jsem tu s vámi mohla být, všechno to zažít a užít si to. Mám ráda tu naši devátou A, ležící, spící.

Krásné prázdniny všem, dobrý let a nezapomeňte: „Snoopy vás sleduje!“

 

 

TOMÁŠ HENZL

Tomáš, žák 9. A třídy naší školy, je úplně normální kluk, s milým úsměvem, svérázným humorem a zajímavými dotazy.

Spolužáci Toma vidí jako nejrozumnějšího žáka třídy 9. A, který se podílí velikou měrou na chodu třídního života. Byl zástupcem třídy v Žákovském parlamentu. Je veselý, kamarádský, obětavý a ochotný, kdykoliv pomůže. Třeba s vysvětlením učiva, nebo klidně sám od sebe přesadí květiny v naší třídě, když je jim květináč malý. Má rád čaj, Cimrmany, seriál Červený Trpaslík, rád čte, baví ho tvořit z keramiky. Na každý CosPlay den, což je tradiční školní akce, kdy se učitelé i žáci pohybují ve škole v převlecích a maskách různých postav a osobností, si připravil originální a nezapomenutelný kostým.

V očích učitelů je Tomáš výborný student, spolehlivý, pečlivý, zvídavý, přemýšlivý, s vynikajícím prospěchem během celé školní docházky. Každoročně reprezentoval školu v matematické olympiádě. Letos se umístil na pěkném 5. místě z celého okresu.

„Naš Tom“ je prostě bezvadný a šikovný.

Po ukončení základní školy bude Tomáš od září studovat Střední průmyslovou školu a vyšší odbornou školu Brno, Sokolská, obor všeobecné strojírenství.

Renata Vahalová (třídní učitelka)

Fotogalerie