Matematická exkurze v loděnici

V pátek 6. 3. 2020 se pět vybraných žáků sedmého ročníku naší školy zúčastnilo matematické exkurze v loděnici na brněnské přehradě. Matematické exkurze probíhají v rámci projektu PolyGram, který podporuje polytechnické vzdělávání, matematickou a čtenářskou gramotnost v Jihomoravském kraji.

Žáci zde řešily matematické úkoly s lodní tématikou, prohlédli si lodní deník, prošli se po loděnici, vyzkoušeli si uzly pod vedením kapitána, vyluštili rébusy v přístavišti při honbě za pokladem,... Prošli jsme se po palubě parníku, jejíž plocha byla třeba vypočítat pro zjištění, kolik laku je nutno koupit, na její natření. Přestože nám počasí nepřálo, exkurzi jsme si moc užili a odnesli si kromě skvělého občerstvení i spoustu nových zkušeností a zážitků.

Klára Vlachová, Elen Pernicová, Erik Plhoň, Matyáš Janoušek, Ondřej Staněk a Renata Vahalová