„Jedeme dál“ aneb čeština v květnu v 6. B, v 7. A, v 8. A

Jedním ze slohově-literárních úkolů, který na žáky v květnu čekal, bylo vytvořit na základě přečteného textu AKROSTICH.

Co je to vlastně akrostich? Akrostich je báseň, v níž počáteční písmena jednotlivých veršů tvoří slovo, jméno nebo větu. Děti nemusely tvořit přímo verše, stačily smysluplné věty, které obsahově vycházely z přečtených textů.

Žáci 6. B tvořili akrostich na slovo TROSEČNÍCI na základě četby dobrodružného textu. Sedmáci se po přečtení pražských pověstí pustili do akrostichu se slovy SLAVNÝ RABÍN LEW. A studenti 8. A po přečtení autobiografického vzpomínkového textu vytvářeli akrostichy na jméno autorky TÁŇA FISCHEROVÁ.

Musím říci, že mne všichni svými nadmíru vydařenými texty velmi potěšili. Vítkovi z osmičky se dokonce podařilo vytvořit akrostich ve verších, skvělé. Nu, začtěte se do akrostichů a posuďte sami, nejsou šikovní?   :-)

Vlasta Plchová

6. B Fotogalerie