O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Aktuality
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
Salmovka
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
Aktivní škola.
TOPlist
 
Město Blansko
 
Městská knihovna Blansko
EduPage
 
Webmail
 
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Co se děje v 5. B

  • V říjnu jsme se pokusili o rekord. Čeho se týkal? Celá třída měla během měsíce přečíst stejnou knížku. Měli jsme k dispozici tři výtisky a podařilo se nám je přečíst ještě před termínem.

    Knížku napsala Iva Procházková a jmenuje se Pět minut před večeří.
  • Je to krásná krátká knížka. Bylo to takové pohádkové, ale i tak moc krásné. Všimla jsem si, že autorka se hodně snažila, aby knížka nebyla moc dlouhá. Působilo to na mě přátelsky, protože nikdo se tam na nikoho nenaštval a ta maminka na toho tatínka byla hodná. Moc hezké zpracování, paní spisovatelko.
  • Jednoho dne jsme si přinesli krabičku a sůl, a tu sůl jsme dali do mističky s vodou, a ta sůl se začala rozpouštět. Trvalo dlouho, než se skoro celá rozpustila. Potom jsme tam dali provázek a asi za týden se ta sůl zachytila na provázek a vytvořily se krystaly.
  • Dělali jsme plakát na téma nebezpečí na internetu. Vystřihli jsme malé mobily a tam jsme napsali špatnou a správnou odpověď. Pracovalo se nám dobře, protože většinu pravidel jsme si zopakovali na besedě s paní spisovatelkou Petrou Dvořákovou.
  • Přinesla jsem semínka mišpule a zasadili jsme je do hlíny. Některá semínka začala klíčit a my jsme pozorovali, jak rostou. Nejvzrostlejší mišpuli jsme přesadili do velkého květináče. Dočkáme se úrody?
  • Také jsme udělali takový experiment na živiny. Jedna kytka zůstane ve vodě, druhou jsme zasadili do hlíny a uvidíme, která si lépe povede.

 

Fotogalerie