Postřehy malých lyžařů z kurzu v Olešnici

• Po těžkých pracích ve škole jsme se konečně dočkali Olešnice. Většině žáků lyžování šlo, ale našli se i žáci, kteří lyžovat neuměli, a tak se to tam naučili. Všem se nám to moc líbilo.
  • Ve dnech 4. až 7. února jsme se vypravili se školou do Olešnice. První den byl strašně náročný. Museli jsme si s sebou brát velmi těžké lyže.
  • Naučila jsem se na lyžích spoustu věcí například řídit formuli 1, pilotovat letadlo, vozit „pivo“,hladit pejska a ve dvojicích řídit mašinku. V pátek jsme měli závody na koloběžkách a projížděli jsme branky. Naučila jsem se jezdit na pomě. Měli jsme paní učitelku Rybářovou a našla jsem si dobrý tým. Bylo to super. Olešnice si zaslouží 1*.
  • Když jsem přijel poprvé do Olešnice, tak jsem neuměl lyžovat. Ten den jsme měli rozcvičku a pak jsme šli na malý kopec. Páni učitelé byli na všechny trpěliví a neztráceli nervy.
  • V Olešnici se mi líbilo, dobře se mi lyžovalo a bylo krásné počasí. Jako instruktora jsme měli pana učitele Doležela. Učil nás jak lyžovat, a jak nelyžovat. Bylo to super lyžování!
  • Od 4. do 7. února se žáci z naší školy mohli zúčastnit lyžařského kurzu v Olešnici. Od nás ze třídy jelo 12 dětí. První den jsme se všichni sešli v 7 hodin před školou se všemi potřebnými věcmi a tam na nás už čekaly dva autobusy, které nás odvezly do Olešnice. Jako každý rok jsme si naložili své lyže, boty a batůžky. Paní učitelka přečetla seznam a my jsme odjeli na lyžování.
  • Strašně dlouho trvalo, než jsem si obul přezkáče. S panem učitelem Doleželem byla sranda. Ale bylo mi ho líto, když spadl. V autobuse byla nuda. Největší zima byla ve čtvrtek.
  • V Olešnici to bylo dobrý. Dělali jsme cvik - lidský slalom. A ještě jsme boxovali. S Míšou to bylo fajn.
  • Líbilo se nám, jak jsme jezdili pod hůlkami. Také byla super autíčka a letadýlka. Bavilo nás jezdit obra a trpaslíka.
  • Měli jsme super jméno týmu – Růžičky. Bavilo nás projíždění pod brankami. Užívali jsme si koloběžkový závod. Jezdili jsme mašinku a vagónek. Úžasný byl dlouhatánský had s družstvem kluků. Zvládli jsme jet slalom s námi kuželkami. Bavilo nás ježdění na kotvě. Od paní učitelky Rybářové jsme dostali medaile. V Olešnici bylo fajn lyžování.
  • Bavilo mě – sjíždění a ježdění na kotvě, přestávky a volné jízdy.
  • Spadl jsem maximálně 6 krát za celý týden. V pondělí se pan učitel Doležel říznul lyží vedle nosu. V autobuse jsem málem nechal čepici. Ve středu Vítek s Tomášem narazili na ledovec.
  • Bavilo mě jezdit šusem, ale paní učitelka řekla, že to umí každý. Tak jsem zkusil obloučky a bavilo mě to víc.
  • Líbilo se mi lyžování a cvik dort a letadlo. A bylo super, že jsme lyžovali 4 hodiny.
  • Bavilo mě, jak jsme dělali letadýlko, autíčka a správný lyžařský postoj.
  • Někteří z nás lyžovali tak, že nás všechny povalili.
  • Nebavilo nás, že jsme museli chodit na lanovku po cm, čekat ve frontě, čekat na kopci, než všichni vyjeli, padání a čekání kdekoli.
  • Lyžovali jsme z malého kopce a druhý den jsme šli na největší kopec. Pan učitel nás učil jak zatáčet ostře a jak zastavovat. Třetí den jsme šli poprvé na kotvu. Taky jsme skákali ze skokánku a nakonec jsme dostali medaile.
  • Lyžování v Olešnici se mi líbilo, akorát mi byla hrozná zima. Kvůli tomu jsem míň lyžovala.
  • Super dobře se mi lyžovalo, akorát mi byla trošku větší zima. Jezdili jsme na kotvě. Ve čtvrtek mi v autobuse vypadl zub, jinak se mi to moc líbilo.
  • V Olešnici se mi moc líbilo, protože jsme měli hezké počasí a byl jsem s kamarády v týmu. Je škoda, že příští rok nepojedu, budu šesťák. Ale v sedmé třídě pojedeme na lyžák.

Foto: Zdeněk Doležel a Eva Hradilová

Instruktorský tým, který zvládl s úsměvem všechny děti naučit lyžovat, a dokázal, že se vše obešlo bez úrazu. Díky.

Dana Rybářová, Zdeněk Doležel, Jaroslav Krejčíř, Michaela Oherová, Renata Vahalová a Jiří Dohnalík, pomocnice Eva Hradilová

Děkujeme také všem rodičům, kteří nám pomohli na svahu, při obouvání i balení.

Těšíme se příští rok se všemi v Olešnici na shledanou.