O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Aktuality
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
Salmovka
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
Aktivní škola.
TOPlist
 
Město Blansko
 
Městská knihovna Blansko
EduPage
 
Webmail
 
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

9.A v Lanovém centru a na Laser games

Dne 13. 6. se žáci 9.A vydali vlakem na školní výlet do Lanového centra  a na Laser games.
V „Lanáči“  začali blokem aktivit zaměřených na  navození příjemné atmosféry i k protažení těla. Pak přešli na nízké  lanové překážky, kde byli rozdělení do malých skupinek a vzájemně se jistili. Potom si oblékli celotělové úvazky a trénovali jištění na trenažéru. Hlavním bodem programu byly vysoké překážky individuální a týmové. Zde hrála důležitou roli spolupráce, komunikace a důvěra. A myslím si, že se této úlohy ujali skvěle. Někteří překonali sami sebe, vzájemně se hecovali a fandili si. Do překonávání překážek se pustil i p.uč. Tomáš Barták. I on si užil fandění a hecování od svých žáků. Úplně nakonec ti nejodvážnější vyzkoušeli tzv. Big Swing = obří 10 m vysoká houpačka, která prověří odvahu, ale po jejím absolvování nastává nepřekonatelný pocit euforie.

Druhým naším cílem byla Laser Aréna. Zde je po rozdělení do týmů čekala spousta běhání, schovávání se, střílení a adrenalinu.

Nakonec se v centru Brna osvěžili – někdo zmrzlinou, někdo zašel do rychlého občerstvení. A pak už nás čekala cesta domů, určitě plná zážitků, které tak rychle nevyprchají.

 

Ludmila Nováková

Fotogalerie