ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17

ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT

Domů

Školní události - Což takhle zahrát si super stolní hru?

Halóóóó všichni, 

máte jedinečnou příležitost zahrát si naprosto originální stolní hry. Jejich autory a tvůrci jsou žáci 7.A a 7.B. V předmětu ZÁKLADY KOMUNIKACE si vyzkoušeli, že vymyslet a vyrobit stolní hru není nic zas tak jednoduchého. 

Od plánů a nápadů k realizaci byla dlouhá a náročná cesta.Bylo zapotřebí vytvořit pravidla – a to do všech detailů. Dále vyrobit herní plán – a tak se kreslilo, stříhalo, lepilo, malovalo… Vymyslet a sepsat otázky – to byl další úkol. Každá hra je tematicky zaměřena a k danému tématu se vztahuje dvacítka otázek. 

A jaká jsou pravidla? Úkolem hráče je dostat se co nejrychleji ze startu do cíle. Zdá se, že je-li hráč „světaznalý“ a zná-li odpovědi na otázky, jeho cesta k cíli může být snadná a lehká. Ale není tomu tak. Trasa je ztížena nejen otázkami, ale i dalšími roztodivnými nástrahami a překážkami. A tak se vám může stát, že než se nadějete, stojí vaše figurka o pár políček zpět, nebo „nedej bože“ rázem na startu, nebo musíte zpívat, dělat dřepy či kliky, něco malovat, pantomimicky předvádět… 

Všechny hry prošly testováním, byly řádně vyzkoušeny a fungují bez závad.  

A tak až budete mít suplovanou hodinu a nebudete zrovna toužit po procvičování pravopisu, biflování anglických slovíček a počítání rovnic, přijďte si jednu z her vypůjčit (do kabinetu ČJ) a můžete si zahrát! K mání je hra o sportu, dále jedna ryze fotbalová, o přírodě, o Blansku, pro menší hráče je v nabídce Šmoulí hra a pro milovníky počítačových her hra inspirovaná právě jednou počítačovou – the Sims. 

 

Mgr. Vlasta Plchová 

 

FOTOgalerie

Dolní Lhota
Školní události
e-mail
Telefon
Dokumenty školy
Školská rada
 
Jídelníček
Školní jídelna
Školní družina
 
Pro žáky
Pro učitele
Pro rodiče
 
O nás
Jak se k nám dostanete
Virtuální prohlídka
Zaměstnanci školy
Z historie školy
Úspěchy školy
Absolventi školy
WEB archiv