ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17

ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT

Domů

Školní události - Děti ze Salmovky sportovaly i o prázdninách

Již 21. ročník Baseballového campu pro děti od 4 do 15 let uspořádaný TJ Olympií Blansko a ZŠ Salmovou absolvovalo v předposledním prázdninovém týdnu 50 spokojených kluků a holek.

Letošní účast byla rekordní. Padesát chlapců a dívek celý týden sportovalo v krásném areálu Strawberry Field pod vedením osmi trenérů. Perličkou je, že všichni trenéři jsou učitelé nebo bývalí žáci ze ZŠ Salmova. Také většinu baseballistů a softballistek tvořili současní a budoucí žáci téže školy.

Mladí sportovci absolvovali program ušitý na míru jejich věku. Kromě baseballu využívali především moderní pomůcky pro rozvoj obratnosti a rychlosti. V horkém počasí byl v permanenci i bazén, nainstalovaný u baseballového hřiště pro osvěžení dětí.

Spokojené byly nejen děti, které se už chtěly hlásit na příští ročník tohoto příměstského tábora, ale i rodiče. Děti domů přicházely vysportované, usměvavé, plné zážitků. Navazovaly nová přátelství, těšily se na každý další den. Pro ty nejstarší byl camp zároveň přípravou pro podzimní boje o medaile z mistrovství ČR.

Poděkování za dobrou práci zaslouží pořadatelé, trenéři a také partneři campu – firmy FPO a Profikrby.

Vzájemná spolupráce školy a sportovního klubu se oboustranně vyplácí. Oddíly baseballu a softballu patří díky propojení se ZŠ k nejpočetnějším v Blansku. Děti mohou baseball a softball trénovat i ve škole, která vytváří pro sportování dětí skvělé podmínky. Prostřednictvím spolupráce s TJ má škola pro chlapce a děvčata smysluplné využití volného času a pomáhá jí to i ve sportovních výsledcích. Vždyť v letošním roce, kromě titulu Mistrů ČR v softballu, kralovala Salmovka i v chlapecké atletice v okrese i v kraji.

TJ Olympia otevírá i pro začátečníky v letošním školním roce baseballové a softbalové vyžití pro chlapce a děvčata v kategoriích od předškoláků (Happy ball 4–7 let), přípravky (8–10 let), žáků (10–12 let) až po kategorii mladších kadetů (13–14 let). Letos přibude družstvo dívek (10–15 let) hned se třemi novými trenérkami.

Více informací na www.olympiablansko.cz.

Miroslav Starý

Baseballový týden

 

Dolní Lhota
Školní události
e-mail
Telefon
Dokumenty školy
Školská rada
 
Jídelníček
Školní jídelna
Školní družina
 
Pro žáky
Pro učitele
Pro rodiče
 
O nás
Jak se k nám dostanete
Virtuální prohlídka
Zaměstnanci školy
Z historie školy
Úspěchy školy
Absolventi školy
WEB archiv