Pomáháme společně

Každý rok se žáci i pedagogové naší školy zapojují do přípravy již tradičního Vánočního charitativního jarmarku, který zaštiťují paní učitelky Mgr. Lada Přikrylová a Mgr. Helena Lusalová. Letošní akce se aktivně zúčastnilo 355 šikovných dětí z 1. a částečně i 2. stupně, včetně dětí z 0. ročníku a školní družiny. Pod vedením pedagogů tak v krátké době vzniklo mnoho krásných vánočních dekorací, věnců, svícnů, přání a jiných drobností se zimní tematikou.

Na charitativním jarmarku ve škole si rodiče i žáci nejenom prohlédli všechny výrobky, ale mohli si je také zakoupit. O jejich velkém zájmu svědčí krásných 19 865 Kč, které byly prodejem získány a poté slavnostně předány ZŠ Speciální Blansko, kterou zastupoval pan ředitel Mgr. Martin Koupý. V tamní škole, ve které se vzdělávají děti s handicapem, částka poslouží dobré věci – bude použita na nákup hudebních nástrojů v rámci výuky muzikoterapie.

Díky společnému úsilí všech zainteresovaných se snad podaří vykouzlit úsměvy na tvářích dětí nejenom obdarovaných, ale i těch, které neváhaly přiložit ruku k dílu a s radostí tvořily, vyráběly, zdobily. Protože není nic krásnějšího, než když děti pomáhají dětem.

Irena Čepová