Knihovna - záložky

V pondělí 2. 3. 2020 v 16.30 se konalo v Městské knihovně Blansko slavnostní vyhlášení vítězů výtvarné soutěže o nej dětskou záložku a zároveň byla zahájena krátkodobá výstava všech odevzdaných prací. Zúčastnilo se několik desítek dětí z blanenských škol a školek. Mezi 14 vybranými byly i záložky od našich žáků. Vybrán byl Nikolas Kopecký 3.B, Adam Havlena 3.A a Eliška Kolářová ze 4.A. Přijďte se podívat, jaké neuvěřitelné a pestré podoby může mít obyčejná knižní záložka v podání dětí!

Recitační přehlídka na 1.stupni

Začátkem každého kalendářního roku děti na 1.stupni obdrží úkol – naučí se zpaměti pěknou básničku. V každé třídě (1.-4.roč.)se pak uskuteční recitační soutěž a vybere se 1 žák, který je pozván i s rodiči do městské knihovny na recitační přehlídku. Ta se letos uskutečnila 3.3. Naši školu reprezentovalo celkem 8 dětí. Byli vybraní tito recitátoři:

1.roč. – Julie Daňková, Zuzana Němcová
2.roč. – Evelína Odehnalová, Anežka Kozlovská
3.roč. – Dominika Hrušková, Filip Vaněk
4.roč. – Sophie Gajdová, Antonie Odehnalová

Každému se podařilo básničku krásně odrecitovat a na závěr dostaly děti
diplom a hračku na památku.