VideoPrůvodce Salmovkou
  Zdravá škola - Základní a Praktická škola Tišnovská 116, Velká Bíteš
   Odloučené pracoviště ZŠ Dolní Lhota   Odloučené pracoviště MŠ Dolní Lhota

Zápis do mateřské školy v Dolní Lhotě

V souladu s § 34 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání v platném znění vyhlašuje ředitel Základní školy a Mateřské školy Blansko, Salmova 17 zápis dětí k předškolnímu vzdělávání pro školní rok 2024/2025.

Zápis do mateřské školy v Dolní Lhotě se koná v pondělí 6. května 2024

od 9.00 hodin do 16.00 hodin.

Podrobné informace k zápisu

1. Forma podání žádosti

Formulář žádosti si můžete stáhnout na níže uvedených odkazech, případně vyzvednout přímo v budově MŠ Dolní Lhota 177, od 16. 4. 2024.

Dokumenty ke stažení:

Žádost o přijetí k předškolnímu vzdělávání
Vyjádření lékaře ke zdravotnímu stavu dítěte
Kritéria pro přijímání žáků

2. Organizace zápisu

1. Zákonní zástupci si k zápisu přinesou vyplněnou žádost o přijetí a lékařem potvrzené vyjádření ke zdravotnímu stavu, občanský průkaz a rodný list dítěte.
  2. Cizí státní příslušníci si přinesou doklad o povolení k pobytu, doklad o trvalém bydlišti, rodný list dítěte a kartičku zdravotní pojišťovny.
  3. Pokud mají zákonní zástupci na matrice podanou žádost o změnu trvalého pobytu dítěte, předloží u zápisu potvrzení o této změně.
  4. U zápisu obdrží zákonný zástupce registrační číslo (např. MŠ 57/24), pod kterým bude probíhat správní řízení o přijetí či nepřijetí. Pod tímto číslem bude výsledek zápisu zveřejněn.

3. Podmínky přijetí

Děti, které od 1. 9. 2024 neplní povinnost předškolního vzdělávání (tj. děti, které ke dni 31. 8. 2024 nedovršily pátý rok věku), musí mít v Potvrzení lékaře vyjádření, že se dítě podrobilo stanoveným pravidelným očkováním, nebo že je proti nákaze imunní, případně se nemůže očkování podrobit pro trvalou kontraindikaci. Bez toho nemůže být dítě do mateřské školy přijato.

Děti, které od 1. 9. 2024 plní povinnost předškolního vzdělávání (tj. děti, které ke dni 31. 8. 2024 dovršily pátý rok věku), nemusí mít v Potvrzení lékaře vyjádření, že se dítě podrobilo stanoveným pravidelným očkováním.

4. Zveřejnění výsledků zápisu

Výsledky zápisu budou zveřejněny v pondělí 3. června 2024 v 8:00 hodin na webových stránkách školy a na seznamech umístěných ve vchodu budovy MŠ v Dolní Lhotě a ve vchodu pro návštěvy školní budovy Salmova 1940/17 v Blansku. Zveřejněním seznamu se považují rozhodnutí za oznámená.

Rozhodnutí o nepřijetí dítěte bude zákonným zástupcům zasláno poštou, případně datovou schránkou, pokud ji mají.

Žádáme zákonné zástupce, aby v termínu do 10. června 2024 závazně nahlásili, zda na naši mateřskou školu nastoupí.

Případné doplňující otázky Vám rádi zodpovíme prostřednictvím e-mailu info@zssalmova.cz , případně na telefonních číslech 728 009 485 nebo 516 499 551-2