Výtvarné soutěže ve školním roce 2018/2019

V letošním školním roce se žáci některých tříd účastnili různých výtvarných soutěží. Poslali jsme výtvarné práce do 7 soutěží, které pořádaly různé instituce. Pro paní učitelky občas nebylo lehké vybrat nejzdařilejší práce, protože se někdy mohly posílat třeba jen 3 výkresy za jednu kategorii.

Na začátku školního roku byla vyhodnocena soutěž „Blansko před sto lety“. Na 2. místě se umístil Tomáš Lusala z 8.B a zvláštní cenu místostarosty získala Bára Doleželová ze stejné třídy. Práce těchto žáků naleznete v příloze.

V červnu jsme opět odeslali práce některých našich žáků do obdobné soutěže pořádané uměleckým centrem ART-TEP, tentokrát s názvem „Nejkrásnější místo Blanenska“. Budeme se těšit na vyhodnocení a držíme pěsti vybraným žákům, aby opět uspěli.

Na jaře jsme se zapojili do soutěže „Mé toulky přírodou“, ve které obsadil Vojtěch Vladík ze 7. A – 5. místo a Linda Manoušková ze 7.B - 8.místo. Jejich zdařilé práce si můžete prohlédnout.

Lipka (školské zařízení pro environmentální vzdělávání) pořádala soutěž „Příroda naostro“. Speciální ocenění získala Tereza Puklová ze 3.B.

Všem, kteří letos kreslili a tvořili (i když se neumístili), děkujeme a věříme, že i v příštím roce budou mít naši žáci chuť se do výtvarných soutěží zapojit.