Vánoční charitativní jarmark – rekordní částka

Již potřetí se na ZŠ a MŠ Blansko, Salmova 17 uskutečnil Vánoční charitativní jarmark. Tento významný den si našel své místo v kalendáři v úterý 6. listopadu 2018.

Nejednalo se ovšem o akci, která by měla spojitost pouze a jen s naší školou. Výtěžek akce byl určen postiženým dětem ze ZŠ Speciální, Žižkova 27 Blansko.

Každý, kdo přišel, si mohl vybrat z nepřeberného množství ručních výrobků, na kterých si dali záležet žáci s drobnou dopomocí svých vyučujících. Jejich tvůrci, žáci 1. a 2. stupně, věnovali potřebný čas rukodělným činnostem a přispěli částkou 11 901 Kč. Zapomenout ovšem nesmíme ani na samostatnou vánoční výtvarnou dílnu, jejíž výtěžek činil 7 075 Kč. Je třeba vyzdvihnout i dar od žáka Pavla Kintra, který přispěl rovnými 700 Kč v podobě medu z vlastní produkce.

Někomu se zalíbily hvězdy, jiný žasl nad vánočními stromečky a další obdivoval adventní věnce. Výčet samotných výrobků by vydal na dlouhý seznam. Nikdo nepřišel zkrátka. Částka, která byla získána prodejem ozdob, bude panem ředitelem Mgr. Josefem Škvařilem, paní učitelkou Mgr. Ladou Přikrylovou a zástupci dětí slavnostně předána formou šeku 20. prosince v prostorách spřátelené školy.

Na jakou částku se mohou děti těšit? Na nádherných 19 676 Kč. Velký dík patří všem, kteří se jakkoliv podíleli na realizaci jarmarku. Je však třeba zvláště vyzdvihnout výraznou pomoc žáků ze třídy 7. A při prodeji výrobků, jmenovitě Terezy Musilové, Kamily Kolářové, Denisy Skřipské a Kateřiny Kinclové, a stejně tak i žáků z 8. A, konkrétně Jana Hradila a Nely Ševčíkové.

Mgr. Lada Přikrylová

Vánoční jarmarkVánoční jarmark od 1min22s :-)