O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Aktuality
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
Salmovka
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
Aktivní škola.
TOPlist
 
Město Blansko
 
Městská knihovna Blansko
EduPage
 
Webmail
 
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Premiéra pěveckého sboru

Letošní sváteční atmosféru Noci kostelů v Blansku obohatil svým vystoupením nově založený pěvecký sbor naší školy, který je tvořen žáky 5. – 9. ročníku. V prosluněném pátečním odpoledni 24. května se v blanenském chrámu sv. Martina sešlo na padesát účinkujících zpěváků a recitátorů, které přišlo podpořit početné publikum. Prostor kostela byl zaplněn do posledního místa.

V přibližně třičtvrtěhodinovém programu zazněly skladby nejen s duchovní tématikou, ale i lidové písně či americké tradicionály. Sborový zpěv byl střídán sólem zobcové flétny a recitací textů známých i méně známých autorů.

Dirigování sboru se zhostil pan učitel Mgr. Tomáš Barták, klavírní doprovod zajistil ředitel školy Mgr. Josef Škvařil a ukázky poezie a prózy s žáky nacvičila paní učitelka Mgr. Vlasta Plchová.

Vystoupení dopadlo na výbornou a dlouhotrvající bouřlivý potlesk publika byl pro všechny zúčastněné odměnou za hodiny pečlivého nácviku a příprav. Páteční vystoupení pěveckého sboru určitě nebylo poslední a v příštím školním roce se tak můžeme těšit na další koncerty zpěváků ze ZŠ Salmova.

Mgr. Josef Škvařil

Fotogalerie
 
Noc kostelů