Cosplay den

Ve čtvrtek 30. 5. 2019 proběhl 3. ročník Cosplay dne, kdy probíhala běžná výuka, avšak ve škole se místo žáků a učitelů objevily postavy z filmů, seriálů, knížek, historie, počítačových her nebo třeba hudebníci či úplně vymyšlené postavy.

Letos měl Cosplay den několik novinek. Tou první byl fotokoutek, ve kterém se mohli všichni cosplayeři v průběhu dne vyfotit. Pokud chtěli, mohli si vzít na fotku i nějaký vtipný komentář v bublině. Další novinkou bylo, že se několik žáků 9. ročníku stalo spoluorganizátory. Podíleli se na registraci cosplayerů formou identifikačních kartiček, fotili ve fotokoutku a pomáhali nám s vyhodnocením nejlepších kostýmů.

V letošním roce byly vyhlášeny 3 kategorie: jednotlivci, týmové masky a učitelé. První místa obsadil Tomáš Henzl za postavu Slartibartfast ze Stopařova průvodce po galaxii, Renata Vahalová za Paula Stanleyho člena kapely Kiss a dvojice Vojta Pernica a Oliver Tomi alias Gabčík s Kubišem.  Počet žáků a učitelů, kteří se do akce zapojili byl podobný jako v minulých letech. Věříme, že si všichni tento výjimečný den užili a že se tato akce stane tradicí na naší škole.

Eva Hradilová a Michaela Smejkalová