O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Aktuality
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
Salmovka
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
Aktivní škola.
TOPlist
 
Město Blansko
 
Městská knihovna Blansko
EduPage
 
Webmail
 
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Tři generace ze ZŠ Salmova v Barceloně

Trenér  a učitel Jaroslav Krejčíř, jeho bývalý žák a současně trenér Ondřej Konvalinka vedli v hlavním městě Katalánska širší reprezentační výběr žáků v baseballu do 12 let, ve kterém byli   i tři chlapci z Olympie Blansko. Tým hrál pod hlavičkou České baseballové akademie.

Blanenský baseballový klub už léta se základní školou úspěšně spolupracuje při výchově mladých sportovců. Více jak čtyřicet baseballistů ze ZŠ Salmovy má doma medaili z mistrovství Evropy, nebo reprezentovalo naši vlast na mistrovství světa. Chlapci z Blanska si skvěle vedli i v tomto mezinárodním turnaji, který jednotlivé národní týmy využívají jako přípravu pro Mistrovství Evropy 2019.

Barcelonský turnaj Čtyř hvězd má dlouhou tradici. Letos se ho zúčastnilo dvanáct regionálních výběrů z celé Evropy. V přípravných  utkáních před samotným turnajem Češi zvítězili nad německou akademií a barcelonským výběrem Sant boi. V základní skupině turnaje pak postupně porazili výběr Katalánska, holandské Tygry, výběr Londýna a italské Nettuno. O jediný bod pak prohráli s domácími Sant boi. Přestože ve skupině zvítězili, finále se nedočkali. Připravil je o ně déšť, který celou neděli skrápěl oblast Barcelony.

 

Fotogalerie