O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Aktuality
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
Salmovka
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
Aktivní škola.
TOPlist
 
Město Blansko
 
Městská knihovna Blansko
EduPage
 
Webmail
 
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Deváťáci v hlavním městě

Výlet do Prahy 4. a 5. 6. 2019.

Program: areál pražského hradu, Karlův most, Staroměstské náměstí s orlojem a popravištěm českých pánů po Bílé hoře, Václavské náměstí, nábřeží Vltavy . Výstavy: Památník heydrichiády v kostele svatého Cyrila a Metoděje, Neviditelná výstava poblíž Novoměstské radnice, Muzeum Karlova mostu a plavba po Vltavě.

Perem a okem deváťáků:

"V deváté třídě jsme se vydali na dlouho očekávaný výlet do Prahy. Nejen, že jsme navštívili známé památky, muzea a výstavy, ale také jsme dost upevnili vzájemné vztahy ve třídě"

"Ráno jsme měli sraz na nádraží Blansko a tam nás hned vítali Pája a Vaneska. Měli sebou dlouhou selfie tyč, na které bylo připevněno logo Salmovky a pokaždé, když jsme se nemohli najít nebo jsme si dávali sraz, tak paní učitelka vytasila ocelovou tyč a naháněla nás.(poznámka učitelky - byla to jen sranda na začátku výletu, pak tyč skončila v batohu a nakonec se ztratila). Naši cestu zpříjemnil Pája nápadem, abychom si jako poznávací znamení, že patříme k sobě, nakrepovali pramínek vlasů na levé straně hlavy (jednotná školní trička a mikiny ne a ne přijít...) Do Prahy jsme přijeli plní nadšení a energie, to se však po pár hodinách změnilo díky neúprosnému slunečnímu počasí. (Zde opět Pájova vychytávka - malý větráček do ruky.) Zvládli jsme všechno, co jsme měli v plánu. V muzeu heydrichiády jsme čekali věčnost, než si Jonda přečte všechny výstavní tabule. Pak jsme se vypravili na Neviditelnou výstavu, která nám umožnila vžít se do nevidomého člověka a byl to nezapomenutelný zážitek....

"V černotě jsme byly hodinu a bylo to pro mě stresující, protože mám skoro až panickou hrůzu ze tmy, takže jsem se snažila ten strach překonat a trochu si to užít."

"Na výletě se mi líbila dobrá atmosféra, byli jsme po dlouhé době jako jedna třída. Výlet se mi moc líbil. Neviditelná výstava byla pro mě silný zážitek, na který asi jen tak nezapomenu, už jen kvůli tomu, že jsem se praštila hlavou o nějakou poličku, na konci se mi podařilo zakopnout o práh, ale naštěstí mě zachránilo zábradlí, jinak bych ležela někde rozpláclá na schodech. Líbila se mi také plavba na lodi, foukal příjemný chladný větřík, který nás osvěžil ve velkém vedru. Naše rozchody byly také moc fajn...."

Nejvíc se mi líbila projížďka na lodičcce, dostali jsme zmrzlinu a limonádu a sluchátka, do kterých nám pouštěli výklad o památkách v centru Prahy. Staly se ale i věci, které nebyly plánované. Například když Jonda zůstal na nástupišti metra, zatímco my ostatní jsme už byli uvnitř vozu a dívali jsme se na něho přes zavřené dveře. Jeho smutný a zároveň naštvaný výraz mám stále před očima. Nakonec jsme se ale zase všichni sešli, a tak je z toho jen vtipná příhoda...

"Bylo to super a bylo srandy kopec."

 

Fotogalerie