O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Aktuality
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
Salmovka
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
Aktivní škola.
TOPlist
 
Město Blansko
 
Městská knihovna Blansko
EduPage
 
Webmail
 
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Slavnostní zakončení školní docházky žáků devátých tříd

Vážený pane řediteli, drazí učitelé, milí rodiče, spolužáci, kamarádi, všichni co jste tady! Dnes je ten den! Den, kdy opustíme tuto školu.

Rádi bychom se s vámi všemi rozloučili a připomněli si, jak to všechno začalo. Bylo 1. září 2010 a my trpaslíci vstupujeme do světa obrů. Našimi ochránci byli osmáci, kteří se nás ujali, a hlavně naše víly, paní učitelky Dana Rybářová, Iva Kakáčová a Dana Wutková.

9. A od 1. až do 3. třídy učila paní učitelka Iva Kakáčová. Kromě čtení, psaní a počítání máme v živé paměti, jak jsme si museli podat ruku s tím, s kým jsme se pohádali a hezky se omluvit. Mezi tím my z Dolní Lhoty slabikovali se bzučákem a paní učitelkou Danou Wutkovou.

V 9. B se od 1. až do 3. třídy zpívalo a hrálo na kytaru v doprovodu paní učitelky Dany Rybářové. A čas letěl, jako bychom ani nebyli ve škole.

Ve 4. třídě se z nás stala jedna velká parta. Naše paní učitelka Kateřina Forejtníková svými historkami o obalu na banán, o svých pejsáncích, o výletu do Ruska obohacovala a výrazně zkracovala vyučovací hodiny.

V 5. třídě nás opět rozdělili, protože k nám přišli noví spolužáci a spolužačky z Dolní Lhoty. Tak nás zase bylo dost. V béčku nás i nadále učila paní učitelka Kateřina Forejtníková.

Áčko převzala paní učitelka Leona Havířová, s ní jsme každé ráno začali písničkou a naučili se něco o chovu pulců, kteří se stádia žab nikdy nedožili.

První stupeň utekl jako voda a byl tady rok 2015. Pohádková knížka se nám zavřela a otevřela se nová, veselá někdy i smutná, sem tam dobrodružná, i s prvky hororu, ale hlavně zábavná. Z velkých páťáků se stali malí šesťáci.

Avšak zdání klame! Nás musel krotit kovboj, paní učitelka Ludmila Nováková. Svým lasem opravdu vytrvale a úspěšně krotila nejen celou třídu, ale i plyšového lachtánka Huga. Její vykutálené vtípky a vyvedené aprílové žertíky nás nejednou překvapily i pobavily :-)

Naše dobrodružství pokračovalo pod vedením náčelnice Radky Ungermanové. Vždy se nám snažila porozumět, pochopit nás, naše problémy vyřešit s chladnou hlavou a spojit nás v jeden kmen.

Druhý stupeň, nové předměty, hlava jak balon, noví učitelé, stěhování do různých učeben, chaos, legrace, ale naštěstí to nebylo jen o učení!

Nejsilnější zážitky v nás zanechal výlet do Anthroposu, kde klíště bylo pro mnohé zajímavější než mamut. Lyžařský kurz na Soláni a společný boj proti bacilům nás spojil v jeden tým. Pády z kotvy i na svahu, které končily naštěstí jen záchvaty smíchu, si pořád dobře pamatujeme. Na ekopobytu v Krásensku jsme se úspěšně vyhrabali z bahna i lumpáren, ale byla alespoň legrace. A co spaní ve škole? To bylo super. A těch českých i anglických divadelních představení, zeměpisných a dějepisných pořadů co jsme viděli!

Po všech těchto zážitcích přišla devítka. Stali jsme se pány školy. Pořád nám přišlo, že máme spoustu času. Najednou jsme před sebou měli záznamový arch a teď už máme po přijímačkách. Ani to nebylo takové peklo, jak jsme si mysleli. Všechny nás nakonec někam přijali, ani Gandalf nás nezastavil. Rozprchneme se všude možně.

Na závěr vám chceme poděkovat. Děkujeme hlavně vám naši rodiče za trpělivost, kapesné, ochotu a za pomoc i v těch nejtěžších chvílích.

Paní učitelko Ungermanová, Radko, byla jste náš poklad. Děkujeme vám za ty čtyři roky, kdy jste se o nás starala pořád plná energie, neztrácela smysl pro humor a porozumění v každé situaci. Hodiny dějepisu nám budou připomínat vaše roztažené ruce a oči v sloup.

Paní učitelko Nováková, Liduško, děkujeme vám za vaši svatou trpělivost, přímluvy na pedagogických radách a nebojte se, omluvenky vám ještě doneseme po skončení této akce.

Pane učiteli Zdeňku Doleželi, vám děkujeme, ne jako, ale úplně, za to, že jste nám chtěl uspořádat velkolepou párty za časté zapomínání pomůcek.

Paní učitelko Jaromíro Hřebíčková, děkujeme vám, že jste nás seznámila s matematikou na druhém stupni.

I vám paní učitelko Renato Vahalová, že jste nás naučila počítat i počítat s tím, že příští hodinu píšeme test.

Paní učitelko Miluše Roučková, děkujeme vám, že jste nás připravila na přijímací zkoušky z matematiky.

Pane učiteli Davide Tvardíku, děkujeme vám za to, že jste nás naučil respektovat všechno okolo nás.

Paní učitelko Jitko Staňková, děkujeme vám, že jste nám ukázala chemické pokusy naživo.

Pane učiteli Jaroslave Krejčíři, děkujeme vám, že jste nás nezkoušel, ale jen si s námi povídal u tabule. Díky vám už také víme, že i 10 stupňů je pařák :-)

Paní učitelko Leono Krejčířová, děkujeme vám, že jste nás naučila rozebrat souvětí o šesti větách a sportovat v každém počasí.

Na mě tady něco vykouklo!!! Pane učiteli Tomáši Bartáku, děkujeme, že jste nás naučil čekat na spolužáky, kteří se báli chovat slušně, že známky z nás nedělají horší nebo lepší lidi. Nezapomeneme na módní přehlídky s LED světýlky, brýlemi, laserovým mečem i kladivem a vaše: „Nevím tu nechodí, Neruším vás? Dveře jsou támhle! Řekněte rodičům, ať vás dají na jinou školu, pan učitel Barták chce, abych se choval slušně. A hlavně, Snoopy vás sleduje!“

Paní učitelko Michaelo Smejkalová, thank you for your cool hodiny of English.

Pane učiteli Miroslave Starý, děkujeme vám jak za uspávající sopečnou činnost, tak za výbornou práci s ukazovátkem.

Paní učitelko Darjo Tesařová, děkujeme vám, že jste se chvíli nedívala a my jsme si mohli sem tam zobnout ze školní zahrádky.

Paní učitelko Vlasto Plchová, danke für Ihr gottvol, zábavnou prima Deutsch.

Paní učitelko Kateřino Forejtníková, sposiba vám za vaše charašo i balšoje nervy.

Paní učitelko Evo Kadrmasová, děkujeme vám za nejlepší mluvní cvičení, nejčastěji Pavlovo.

Pane řediteli Josefe Škvařile, děkujeme za skvělé vedení školy.

Každý z vás nás něco naučil a toho si vážíme. Díky ale patří i všem asistentům v 9. B, a že jich nebylo málo, za jejich nekonečnou trpělivost, ochotu vždy pomoci i přátelství.

Díky i kuchařkám, že přesně vědí…bez polívky, bez omáčky, bez cibule, dva knedlíky navíc, ty máš dvojku a extra porci pro Jondu. Díky také uklízečkám, které po nás musely každodenně uklízet lepivé skvrny na podlaze po rozlitém pití, čistit obrysy jablek a pomerančů.

Teď si připadám, jako když dočítáte poslední kapitolu nebo dokonce poslední list knížky. Je vám líto, že jste ji dočetli, protože byla dobrá, ale čeká vás nová, skvělá kniha, na kterou se již těšíte.

Podle slov Stephena Kinga: „Dobré knihy neprozradí všechna svá tajemství najednou.“ A my vám přejeme, aby právě vaše kniha života byla tou nejlepší, která se vám kdy dostala do rukou.

A teď už zbývá popřát jen hezké prázdniny a rozloučit se.

Ale já nesnáším loučení….

Fotogalerie
 
Stáhni si fotku: https://salmovka.rajce.idnes.cz/9ab_zakonceni_2019