Strašidla v češtině v 7. A

Inspiroval nás Magor. Tedy undergroundový český básník, chartista, rocker i buřič, autor básní i pohádek – Ivan Martin Jirous (známý pod přezdívkou Magor). Inspirovala nás jeho báseň o domácích strašidlech, kterou poslal z vězení svým malým dcerám.

Při povídání jsme zjistili, že vlastně všichni doma máme, nebo jsme měli, nějaké podivné strašidlo, které rabuší a vylézá z tmavých koutů právě za tmy, které nám dělá naschvály a přináší nejedno překvapení.  Téma žáky tak „chytlo“,  že si doma vyrobili modely svých tajuplných, kouzelných, hodných i zákeřných, podivínských i milých strašidel. V hodinách slohu jsme pak tvořili příběhy o tom, co zvláštního jsme se strašidly zažili. Pak jsme je popisovali a nakonec jsme psali návody, jak takové strašidlo vyrobit.

Procvičili jsme si tak hned tři slohové útvary – vypravování, charakteristiku a popis pracovního postupu.  :-)

Vlasta Plchová