Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

6. A v blanenské knihovně

10 .října se do Městské knihovny Blansko vypravila i třída 6. A. I pro šesťáky byl připraven program zaměřený na seznámení s knihovními službami a na orientaci v knihovním fondu.

Nejprve čekalo na děti pár úkolů v pracovním listě. Pak jim paní knihovnice vysvětlila, jak se hledá v on-line katalogu, podle autora, podle názvu knihy či podle klíčových slov. Ukázala žákům, kde v oddělení najdou knihy pro mladší a kde pro starší děti, kde básničky a poezii a kde odbornou literaturu pro mládež a jak jsou tyto knihy na hřbetu označeny. Pak museli žáci zvládnout další úkoly, které spočívaly ve vyhledávání v samotných policích i v on-line katalogu. Všichni obstáli na jedničku.

Také mezi šesťáky se našli tací, kteří odcházeli z knihovny s tím, že se tam brzy vrátí, aby se stali novými opravdovými čtenáři blanenské knihovny J.

A co na návštěvu knihovny říkali sami šesťáci?

• Moc se mi líbilo vyhledávat v katalogu v počítači. – Matěj B.
  • Byl jsem překvapený, že tam byl takový velký výběr knih. Bylo to tam dobrý. Zajímavý. – Marek D.
  • Mohli jsme si i chvíli číst. A zjistila jsem spoustu nových informací o knihovně. – Natálie P.
  • Bavila mě skupinová práce, kde jsme plnili úkoly a hledali knihy v poličkách podle zadání. Pěkně podle abecedy. Bylo super, že jsme dostali i čas na půjčení si knížek domů. – Elen
  • Určitě si půjdu vyřídit průkazku do knihovny. – Zuzka
  • Líbila se mi hra, kterou jsme hráli s kluky. Byla to procházka po ulicích Blanska. A museli jsme poznávat místa na fotografiích třeba před 50 i 100 lety. – Lukáš

Vlasta Plchová