Klub nadaných dětí
Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček
Kalendář.
Telefonní seznam.
Termínový kalendář na školní rok 2016 - 2017.

Tvořivá dílna s Lucií Seifertovou

3. října se vydali žáci 6. A a 7. A do blanenské knihovny. Čekal na ně velmi milý host. Byla jím výtvarnice, ilustrátorka a spisovatelka Lucie Seifertová. Úžasná, sympatická žena, která svými knihami už pár let ukazuje, že dějepis nemusí být nuda, ale i fajn zábava. Známá je především svým leporelem Dějiny udatného českého národa, za které získala několik literárních i výtvarných ocenění. Velmi úspěšný je i stejnojmenný animovaný seriál České televize.

Besedu zahájila paní Seifertová vyprávěním o tom, jak se vlastně k malování a psaní dostala. Představila některé svoje knihy. Vysvětlila dětem, jak taková kniha, text a ilustrace vznikají. Dokonce donesla na ukázání i svoje jednotlivé nákresy, ilustrace a osobní poznámky, které jsou vlastně jednotlivými kroky při vzniku příběhu a knížky. Takže si každý dokázal představit, jaká náročná práce je vytvoření jedné prostorové ilustrace. A co teprve taková celá kniha!

A protože naše republika slaví letos své 100. narozeniny, vytvořila paní Seifertová pro naši zemi a pro čtenáře malý dárek v podobě další knihy. Knížka se jmenuje Pohádka o Československu. Děti měly tu možnost, být jedněmi z prvních čtenářů. Tedy přesněji posluchačů. Paní spisovatelka Pohádku o Československu dětem přečetla. Přitom žáci sledovali jednotlivé ilustrace k textu. Milým překvapením bylo, že si všichni mohli vyrobit vlastní malou 3D knihu ke 100. výročí naší republiky. Děti si vyzkoušely, jak postupovat při výrobě prostorové ilustrace, naučily se namalovat Františka Josefa I. a T. G. Masaryka. Závěrem každý získal od paní spisovatelky podpis a jedničku.

Vlasta Plchová