5. A a 5. B společně na výletě

Rudka u Kunštátu – jeskyně blanických rytířů

Bystřice nad Pernštejnem – centrum Eden

• 14. června jsme byli na školním výletě. (Zara)
  • Nejprve jsme jeli do Rudky u Kunštátu. (Jarda H.)
  • V Rudce jsme navštívili jeskyni, ve které jsou sochy blanických rytířů vytesané v pískovci. (Romana)
  • Největší sochou byl svatý Václav na koni. (Bára)
  • Uvnitř byla zima. Zahlédli jsme také netopýra Ludvíčka. Na chvíli nám paní zhasla, takže všude kolem byla úplná, ale opravdu úplná tma. (Rozárie)
  • Venku jsme si prohlédli boty T. G. Masaryka, které jediné zůstaly z veliké sochy. (Anička)
  • Po prohlídce jeskyně jsme vylezli na rozhlednu. Byl odtud bezva výhled. (Adam K.)
  • V areálu je také zvláštní zážitková zahrada. Cvičili jsme hmat, čich, sluch. Sahali do džbánů, čichali ke květinám, telefonovali jsme, dívali se krasohledem… (Markéta)
  • Mohli jsme si zde koupit různé suvenýry a dárečky. A taky nanuk. (Julie)
  • Potom jsme se vydováděli na hřišti. Bylo to tam super. (Hanka)
  • Autobusem jsme přejeli do Bystřice nad Pernštejnem, do centra Eden. (Denisa R.)
  • Zde jsme si prohlédli repliky starých domků a stavení. Vyzkoušeli jsme si různá řemesla prostých lidí a navštívili jsme i panský dům kočího. (Terezie)
  • Ochutnali jsme med a pozorovali včely v úlu, seděli jsme ve voňavém seně, viděli jsme, jak se pracuje na tkalcovském stavu, malovali jsme hrnčířskou hlínou… a taky jsme si hladili kozičky a slepice. (Denisa S.)
  • Po programu jsme mohli do ostatních expozic. Nejvíce mne zaujala prolézačka velkého krtka v Příběhu půdy. (Julie)
  • Taky jsem bloudil v bludišti. Cíl jsem našel, ale dostat se ven bylo náročné. (Adam K.)
  • Paní učitelky nám všem koupily jahodové nanuky. V tom vedru to bylo super osvěžení. (Adéla a Jolana)
  • Výlet byl žůžo! (Dominik)
  • Moc jsem si ho užil. (Michal W.)
  • Bylo to super. (Evelína)
  • Určitě tam ještě někdy pojedu znovu. (Jarda H.)
  • Jsem ráda, že jsme jely obě třídy dohromady. (Denisa R.)
  • Výlet se mi moc líbil. (5. A a 5. B)

Z textů žáků 5. A a 5. B uspořádala Vlasta Plchová