5. A a 5. B  v divadle Radost

• V pondělí na apríla (1. dubna) jsme jeli do brněnského divadla Radost na divadelní přestavení Bylo nás pět. Po příjezdu do divadla bylo dostatek času na malou svačinku. Pak jsme se přesunuli do sálu a představení začalo. (Lucka K.)
  • Postupně se nám představilo pět kluků, kamarádů. Byli to Péťa Bajza, Čeněk Jirsák, Éda Kemlink, Pepa Zilvar z chudobince a Antonín Bejval. Chodili spolu do školy. Odpoledne se scházeli společně venku, v lese nebo u řeky. (Terka)
  • Přišel poslední školní den a rozdávalo se vysvědčení. Na pódium byli pozváni i tři učitelé z publika. Naše paní učitelka hrála Věru Krupicovou. Byla úžasná! Dostala vysvědčení se samými jedničkami. (Nikča)
  • Hlavní hrdinové byli pěkní uličníci. Největším byl Zilvar. Měl podivné nápady, učil kamarády kouřit a říkat sprostá slova, tajně se vkradli do kina na promítání filmu. (Tomáš S.)
  • Sympatická byla kamarádka Evička Svobodová, dcera cukráře. Legrační byla scéna, kdy chodil Péťa „upomínat“ dluhy u cukráře Svobody a opravil mu v dopise jeho hrubky. (Terka)
  • A byly Vánoce. K Bajzům přišli na návštěvu lakomí Vařekovi. Bylo legrační, jak před nimi ukrývali upečenou husu. (Adélka)
  • Stará a slepá paní Vařeková, která byla na vozíčku, byla nejzábavnější. (Adam)

Z textů žáků 5. A uspořádala Vlasta Plchová

Divadlo se všem moc líbilo. Jak moc? Zde jsou ohlasy žáků 5. B třídy.

• Představení se mi moc líbilo. Nejlepší byl Pepa Zilvar z chudobince. Byl fakt legrační a největší rošťák. (Max)
  • Mně se moc líbilo, že herci také hráli na hudební nástroje a zpívali. (Michal)
  • Líbila se mi koňská hlava, která mluvila. (Hanka)
  • Mně se moc líbily kostýmy, navodilo to atmosféru starých časů. (Jarda H.)
  • Moc se mi líbilo, že si na podiu mohli zahrát i učitelé a děti, že herci chodili do publika. (Barča)
  • Představení se mi moc líbilo. Nejlepší byla babička na vozíčku. Bylo legrační, když kluci mluvili sprostě a kouřili. (Evelína)
  • Divadlo bylo moc fajn. Hezké kostýmy, písničky. Hodně jsme se nasmáli. (Deniska)
  • Moc pěkné divadlo. Bylo dobré, že zapojili i diváky. (Zara)