O nás
Kontakty
Úřední deska
Dokumenty školy
Kalendář akcí
Aktuality
Výuka
Školní jídelna
Školní družina
Archiv
Salmovka
Základní škola a Mateřská škola Blansko, Salmova 17
ZDRAVÁ ŠKOLA - ŠKOLA PRO ŽIVOT
Škola podporující zdraví. Žádost o přijetí - přestup na Salmovku
Aktivní škola.
TOPlist
 
Město Blansko
 
Městská knihovna Blansko
EduPage
 
Webmail
 
Školní poradenské pracoviště Domů ZŠ Dolní Lhota MŠ Dolní Lhota Jídelníček

Třeťáci na Lipce

Poslední únorový týden neusedly děti ze 3.B v pondělí ráno do svých lavic, ale odjely s nadšením na školu v přírodě. V krásném prostředí Lipky- pracoviště Jezírko v Soběšicích - byl pro ně připraven zimní program na téma ,,Kdo nespí, nezaspí''. Děti toho během čtyř slunečných dnů zažily opravdu hodně. První zkouškou bylo povlékání polštáře i přikrývky. I přes drobnější svízele se zadařilo všem dětem nelehký úkol splnit. 

Po úvodním seznámení s lektory Pavlou a Jardem vyrazily na večerní stezku. Trasu jejich výpravy určovaly už z dálky svítící zvířecí oči umístěné na dřevěných maketách. Někteří museli s baterkou v ruce překonat opravdový strach.

V následujících dnech děti čekal výlet, během něhož poznávaly zábavnou formou lesní zvířata. V dílnách filcovaly ovčí vlnu, vyráběly si hudební nástroje - drhlo a bzučítko. Rozdělat si oheň a připravit si na něm sladkou svačinu - jablka v karamelu -  bylo pro všechny nezapomenutelným zážitkem. Děti se dozvěděly, jaká zvířata mohou v lese spatřit nebo co se děje v přírodě během zimního období. Ve skupinové práci si vyzkoušely, jak je důležité vzájemně si jeden druhému naslouchat a domluvit se. 

 

Děkujeme zaměstnancům Lipky za pěkně připravený program.

 

Lada Přikrylová, Eva Hradilová a žáci 3.B

 

Fotogalerie