Spaní ve škole a rozloučení s 3. A

Tři roky utekly jako voda, po prázdninách už budeme čtvrťáci. A tak jsme se rozhodli prozkoumat naši školu jinak. V noci. Dohodli jsme se, že tady přespíme. V úterý jsme se v 17 hodin nastěhovali do školy s dostatečnými zásobami jídla a pití a se spacáky. Děkujeme rodičům, že připravili výborné buchty, bábovky, muffiny, šnečky, ale také ovoce a zeleninu. Velmi vhod přišlo i spousta pití, protože bylo opravdu vedro a dusno. Za všechno moc děkujeme.

Naše spaní ve škole jsme si opravdu užili.

Dnešek byl super. Spali jsme ve škole a koukali na film. Taky jsme šli na stezku odvahy ve škole. Někteří se báli, ale i tak jsme to zvládli. Nejvíc se nám líbilo hraní na dvorku. Tam jsme jedli i pizzu.                            JT, AŽ

Moc jsme si to užili. Nejvíc se nám líbilo spaní. Šli jsme na stezku odvahy a strašila tam paní asistentka. Ve třídě jsme si rozložili spacáky. Ráno jsme se vzbudili okolo 6 hodin.   MF, DS, LH, AS, ŠP, MH, TS

V 17 hodin jsme měli sraz ve škole. Paní učitelka objednala pizzu. Zahráli jsme si hry a pantomimu na školním dvoře a pak se šli dívat na film Číslo 5 žije. O robotovi, do kterého udeřil blesk a on začal opravdu žít. Dali jsme si buchty a mlsky k večeři. Mezitím nám paní učitelky nachystaly stezku odvahy.  Byla vyznačena svítícími náramky.  Byly tam 3 úkoly – uvázat mašličky na zábradlí, obléct tričko naruby a zapamatovat si 10 obrázků. Poslední úkol byl podepsat se na listinu a přiběhnout zpět do třídy. Světýlka a baterky nám pomáhaly, ale přesto byla chodba k tělocvičnám nejstrašidelnější. Ale zvládli jsme to všichni. Super.   DH, PŠ, AJ, TO

Pak už jsme se plni dojmů uložili do spacáků a poslechli si písničky na dobrou noc jako na škole v přírodě. Spalo se jako v bavlnce. Ráno jsme se nasnídali v kuchyňce, smlsli koláče a nachystali jsme si svačinku – namazali rohlík se šunkou a sýrem na svačinu. A hurá do školy!

Nadešel den D, 21. 6. 2019 a musíme se rozloučit. S naší paní učitelkou Danou Rybářovou, která nás naučila číst a to, že rádi čteme a máme rádi knížky. Dokážeme vymýšlet a psát pohádky a vyprávění. Také, že matematika není strašidlo, ale oblíbený předmět. Rádi lyžujeme a sportujeme. Nepřipadá v úvahu, že by nám TV odpadla. Baseball…  Umíme všichni odpálit a posbírat míč v poli. Rádi jsme si zazpívali s kytarou a i na našem nocování nás uspávaly její oblíbené písničky. Bavilo nás různé nové zajímavé tvoření a malování.  Bude nám smutno, ale budeme blízko.

Loučíme se i s naší paní asistentkou Romankou, která nám všem, dětem i paní učitelce, pomáhala. Když bylo potřeba, vždy ochotně poradila, dovysvětlila zadání a nejvíc pomáhala v matematice a při všech ostatních činnostech. Mockrát děkujeme.

Žáci 3. A

Takže hurá na prázdniny a v září ve 4. A na shledanou.