Naše Jezírko - 3. A na škole v přírodě

Měli jsme se moc fajn. Líbily se nám pokojíčky Liščí nora, Vosí hnízdo, Jezevčí hrad, Zaječí pelech, Myší díra a Veverčí hnízdo. V nich jsme zažívali spoustu legrace při hrách, párty, večerním usínání i budíčku.

Den jsme začínali podle tématu naší školy v přírodě Kdo nespí, nezaspí. V úterýk nás spolužáci vzbudili v 5 hodin. Po báječných snídaních jsme se protáhli při ranním protažení.

Lektoři Iva a Roman si s námi hráli veselé a poznávací hry. Byli našimi průvodci ve světě rostlin, stromů a živočichů. Zvedali jsme hlavy vzhůru a vyhledávali s Ivou hnízda ptáků. Ale největší našla Eliška na zemi. Domča zas ulovil větev z pravěkého stromu.

Tajemná a strašidelná byla stezka odvahy. Noční putování s baterkou podle svítících očí zvířat, bylo doprovázeno skučením silného větru. Silní jedinci absolvovali cestu sami nebo i dvakrát jako doprovod. Všichni jsme se vrátili v pořádku.

K přípravě nejskvělejších jablíček v karamelu jsme potřebovali připravit ohniště. Donesli jsme si z lesa chrastí a nařezali všechno dřevo, které bylo nachystáno kolem. Moc nás to bavilo. Pilu jsme drželi v ruce ještě jednou, když jsme si vyráběli hudební nástroj drhlo. Na závěr jsme složili písničku o Jezírku pro Ivu s Romanem. Zahráli jsme ji na drhla spolu s kytarou.

Chodím po Jezírku (Melodie Chodím po Broadway)

1. Chodím po Jezírku sytý celý den

Refrén:   Singi jou jou jupi jupi jou jou jou

Singi jou jou jupi, rys má chlupy, liška ocas, prase štětiny.

2. Jdu si kuní stezkou, lupu v roce mám

3. Špekáčky opečeme, dřevo nařežem

4. A já pevně věřím, že zas přijde den, kdy si to na Jezírku znovu užijem.

Okolí Jezírka a Soběšic jsme poznali při výletě a putování jarním lesem. Byli jsme překvapení, že už jsou i v takové zimě v listí drobní živočichové. Nalovili jsme stonožky, pavoučky i berušku, ale i mech nebo lišejník do krabičkové lupy a pustili se do pozorování.

Šli jsme sami podle obrázků kuní stezkou a vyráběli lesní obrazy. Vymýšleli jsme k nim příběhy. Prolézali jsme mraveništěm a temnou komorou, nočním lesem se zvuky zvířat.

Naše šikovné ruce dokázaly filcovat ovčí vlnu. Poslední večer jsme si natiskli na památku tašky a batůžky.

Nezapomenutelné bylo i večerní usínání s kytarou naší paní učitelky.

Naše škola v přírodě byla prostě fantastická.

Děkujeme pracovníkům Lipky na Jezírku za báječné aktivity, skvělé jídlo a úžasný pobyt.

Děti ze 3. A

Doprovod dětí Dana Rybářová (foto) a Romana Ošlejšková